sadsad x
asdasd

Eğitim Sorunlarına Pedagojik Bir Yaklaşım

Sitav Yayınevi

Adar Jiyan

30,00 TL
21,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Eğitim Sorunlarına Pedagojik Bir Yaklaşım Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786057920058
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Adar Jiyan
Adar Jiyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitim Sorunlarına Pedagojik Bir Yaklaşım Kısa Özet

  İngilizler eğitimi: education olarak tanımlamışlardı. Change - değişim esaslı olarak düşündüklerinden, eğitim kurgusunu: davranış değişimi olarak tasarlamışlardı. Ondan daha evveli yatılı ve bu kelimenin esası olan, "educare" Latin - Yunan kökenli sözcük den türemişti. Anlamı: "bireyi yapabilir, edebilir duruma getirmek, ayakları üzerinde durmasını sağlayacak bir duruma sokmak," anlamındaydı. Onlar da, Kengi/Sümerlerin "edube`sin oluşma, olma, söz yapma - yazma evlerin den almışlardı. Edubeler`de verilen eğitimin özü "edikar: yapabilir, edebilir duruma getirmek," "kar" anlamı daha çok yeteneği üzerine yapabilecek duruma getirme anlamındaydı ki, Kurdi dilinin günümüzdeki anlamıyla da örtüşüyordu. Bu kitap insanın nasıl insan olması gerekliliğini eğitim özelinde açıklayarak, yapmamız gerekenler` samimi bir dille anlatıyor.

  Aydınlık yolunda olan bir bilgiyle ancak aydınlanmayı yaratabiliriz. Bu kitabı okurken insanın insan olma serüvenindeki, pedagojinin tüm boyutlarıyla karşılaşıyorsunuz. Ebeveynlerden, akademi dünyasına, eğitimcilerden aydınlara kadar genişçe bir dünyaya insan yetiştirme ile ilgili; uygulamadan gelen: namuslu bir eğitim emekçisinin çırpınışlarını ve ustaca attığı kulaçları göreceksiniz. Eğitim ve insana dair olan tüm boyutlarla sizi karşılaştırıyor: Kah Özsürleşme ve eğitim ilişkisini öğrenip, demokratik ebeveyn ve öğretmen olma yolunda ne yapmanız gerektiğini öğrenirken, birden bir eğitim kuramcısı olup kuram ve teorilere dalabileceksiniz. Kuramların içinde yol alırken, kendi anıları ve yaşanmışlıkları olan öykülerin sizi sardığını fark edecek, ardından, eğitim ve toplum yarası olan: Kadın, azınlık, demokrasi, eşitlik, adalet gibi değer kavramlarının içinde yiteceksiniz. Akademiden, sanata, disiplinden, sevgi temelli eğitim yaklaşımına; öz sorumluluktan, çocuk yetiştirme sanatına kadar çok boyutlu pedagoji kitabıyla karşı karşıya olduğunuzu kitabı bitirdiğinizde anlayacaksınız.

  insanım diyen herkese özgürleştirici, öz demokratik değer ve sorumluluk yükleyen, yol önerilerinin olduğu, eleştirel pedagoji yaklaşımların` da barındıran bu çağrı, insan haysiyet ve onurunu gözeten, yeteneğe göre, sevgi ve sabırla her şeyin üstesinden gelineceğini anlatan bir kitaptır. Eğitimin özgürleştirici kimliğini ihmal etmeden, insanlığın zamanla özünü kaybettiğini de saptayarak, özünü tekrardan sevgiyle bulacağını ve sevgiyle kadını özdeşleştirerek ancak kadının şahsında insanın özünü bulacağı mesajını alacaksınız.

  Eğitim özelinde aslında herkesin kendi payına düşen önemli ders ve fikirlerin olduğu, başucu kitabı olarak düzenlenmiş bir çalışma. Bu kitapta Epikür felsefesinin özü olan: her şeyin sevgiyle başlayıp sevgiyle bitirilmesi gereken bir hayattan, hepimizin alacağı dersler olduğunu biliyorum.

 • 2. Hamur

Eğitim Sorunlarına Pedagojik Bir Yaklaşım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.