sadsad x
asdasd
112,00 TL
94,08 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
17,92 TL
Eğitim Psikolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786050022070
Kapak: Ciltsiz
Hasan Bacanlı
Hasan Bacanlı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitim Psikolojisi Kısa Özet

  Eğitim Psikolojisinin temel konu ve kavramlarını ele alındığı bu kitabın yazılmasında, yazar alan uzmanı olmasının yanı sıra kendisini okuyucunun yerine de koyarak onun istek ve beklentilerini karşılamaya çalışmıştır. Ayrıca, öğrenme ile ilgili ilkelere uyulmaya özen gösterilmiştir. Bu düşüncelerle, farklı bir düzen ve anlayış içinde yeniden kaleme alınan kitabın, öğretmen-öğretmen adayı öğrenciler ve konuya ilgi duyanlara yararlı olacağı ümidiyle...

  Prof. Dr. Hasan Bacanlı

  1961 yılında Nikfer`de (Tavas-Denizli) doğdu. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümün`den mezun oldu (1982).

  Selçuk, Gazi, Yıldız Teknik, Biruni, Üsküdar ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitelerinde çalıştı.

  1994 yılında The Ohio State University`de misafir öğretim üyesi, 2003-2004 yıllarında MEB Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Halen UNESCO Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir.

  Türk Psikologlar Derneği (TPD), International Association for Cross-Cultural Psychology (IACCP), American Psychological Association (APA), International Council of Psychologists (ICP), International Association of Applied
  Psychology (IAAP), Asian Association of Social Psychology (AASP) ve Association for Psychological Science (APS) üyesidir.

  Eğitim Psikolojisi, Duyuşsal Davranış Eğitimi, Sosyal Beceri Eğitimi, Yetişkinlik ve Yaşlılık: Gelişimi ve Psikolojisi (Eds.), Psikolojik Kavram Analizleri, Unde Scis: Bilgi Psikolojisi Denemesi, Değer Bilinçlendirme Yaklaşımı kitapları ve birçok makalesinin yanısıra Küçük Prensin Peşinde adlı bir romanı bulunmaktadır.

  Çalışma alanını *benlik ve kişilik üzerindeki sosyal ve kültürel etkiler* olarak tanımlayan Prof. Dr. Hasan BACANLI, halen Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Eğitim Psikolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.