645,00 TL
522,45 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
122,55 TL
EĞİTİM PSİKOLOJİSİ Hakkında Bilgiler
Türü: Eğitim Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 1284
ISBN: 9789752563940
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Anita Woolfolk Hoy
Anita Woolfolk Hoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • EĞİTİM PSİKOLOJİSİ Kısa Özet

    Eğitim psikolojisi alanında en çok tercih edilen giriş metni kabul edilen bu kitap öğretmenlik, danışmanlık, hemşirelik veya psikoloji gibi alanlarda okuyan ve çalışanlar için eğitim ve öğrenme üzerine değerli katkılar sağlayacak bilgi ve materyaller içermektedir. Teknik jargona boğulmadan açık ve akıcı bir anlatımla yazılmış olan metni, psikoloji ve eğitim alanında herhangi bir altyapısı olmayanlar da kolaylıkla anlayabilir. Piaget, Vygotsky, Bronfrenbrenner, Gardner gibi teorisyenlerin kuramlarını bulabileceğiniz metin fotoğraf, grafik, tablo ve benzeri görsel materyallerle zenginleştirilmiştir.

    Kitabın Batı’daki son baskısı olan 12. baskıdan Türkçeye çevrilen kitapta çocuk gelişim, bilişsel psikoloji, öğrenme, motivasyon, öğretim, ölçme ve değerlendirme alanlarında yapılan son araştırmaların eğitim alanına getirdiği yeniliklere yer verilmiştir.

    Kuram ve uygulamanın iç içe ele alındığı eserde, eğitim psikolojisi alanında yapılan araştırmalardan elde edilen bilgi ve fikirler doğrultusunda günlük yaşamda karşılaştığımız eğitim-öğretim sorunlarının nasıl çözülebileceği gösteriliyor. Tecrübeli öğretmenlerin ağzından sayısız vaka hikâyesi, ders örneği, direktif, egzersiz ve pratik tavsiye doğrultusunda araştırma ve uygulamalar arasında bağlantı kuruluyor.

  • 2. Hamur

EĞİTİM PSİKOLOJİSİ Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.