sadsad x
asdasd
60,00 TL
50,40 TL
%16 indirim
Kazancınız
:
9,60 TL
Eğitim Hukuku Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786052419663
Kapak: Ciltsiz
Murat Gürkan Gülcan
Murat Gürkan Gülcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitim Hukuku Kısa Özet

  Eğitim Hukuku kitabı, temel hukuk kavramları, Türk eğitim sistemi, ulusal eğitim mevzuatı, uluslararası belgeler, kalkınma planları, hükûmet programları ve şuralarda eğitim hakkı gibi olguları öğretmen, yönetici ve eğitim bilimcilerin hizmetine sunmayı amaçlamaktadır.

  Uygulamada sıklıkla öğretmen ve yöneticilerin eğitim hukuku bilgisini hizmet öncesinde kazanma ihtiyacı olduğu dile getirilmektedir. Her öğretmenin göreve başlamadan önce eğimle ilgili temel mevzuat ve metinlerden haberdar olması son derece yararlı olacaktır.

  Kitap 10 bölümden oluşmaktadır. 11. bölümde ise genel değerlendirme yapılmakta ve "örnek olay" olarak iki belgesel film izlenmektedir. Eğitim hakkının engellenmesi, "çocuk işçiliği" konusunda bir örnek olay olarak ele alınmış ve bir saatlik iki belgesel film ile desteklenerek anlatılmıştır. Her öğretmen adayının konu hakkında bilgi ve duyarlık sahibi olması önemlidir.

  Eğitim Hukuku kitabının eğitim bilimleri ve eğitim yönetimi alanında, akademik, idari ve eğitim personeline; daha önemlisi öğretmen adaylarına ve eğitim uzmanlarına katkı sağlaması dileğiyle. Eylül, 2019
  Prof. Dr. Murat Gürkan Gülcan

Eğitim Hukuku Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.