sadsad x
asdasd

Eğitim Bilimlerinde Uygulamalı Meta-Analiz

Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar

Serkan Dinçer

68,00 TL
59,16 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
8,84 TL
Eğitim Bilimlerinde Uygulamalı Meta-Analiz Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786053648444
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2014
Serkan Dinçer
Serkan Dinçer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Eğitim Bilimlerinde Uygulamalı Meta-Analiz Kısa Özet

    Meta-analiz kelime anlamı açısından incelendiğinde "analizlerin toplanması" anlamına gelmektedir. Ancak istatiksel anlamda bu ifade biraz daha genişletilebilir. Meta-analiz farklı çalışmalardan elde edilen sonuçların birleştirilerek genel bir sonuç elde edilmesi için yapılan analiz anlamına geldiği gibi bir çalışmaya ait sonuçların tekrar analiz edilmesi anlamına da gelmektedir. Uluslararası alanda birçok meta-analiz çalışması olmasına rağmen ulusal literatürde olması gerekenden daha az sayıda meta-analiz çalışması bulunmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinden birisi meta-analiz hakkında yeterli kaynak bulunmamasdır. Diğer bir neden ise meta-analiz hakkında yapılan yorum ve yöntem hatalarıdır.

    Bu kitap, öncelikli olarak meta-analizin doğasını anlatımayı amaçlanmıştır. Meta-analizin ne olduğu hakkında detaylı bilgi verildikten sonra bir meta-analiz çalışmasının ilk adımından yayımlanma boyutuna kadarki tüm basamaklar açıklanmıştır.

    Bu kaynağın ikinci amacı, eğitim bilimleri araştırmacılarının CMA yazılımı yardımı ile uygulamalı meta-analiz çalışmaları hazırlamalarına yardımcı olmaktır. Kitabın sonunda okuyucuların meta-analiz yönteminin aşamalarını bilmeleri, CMA yazılımı kullanarak meta-analiz çalışmaları yapabilmeleri ve bu çalışmalarını yayımlayabilmeleri beklenmektedir.

  • 2. Hamur

Eğitim Bilimlerinde Uygulamalı Meta-Analiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.