150,00 TL
100,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
49,50 TL
Eflatun Yıllar Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786058196889
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Rıfat Yörük
Rıfat Yörük
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Eflatun Yıllar Kısa Özet

    Merzifon 5. Ana Jet Üssü’nden kalkan helikopterin hedefi ilçeye bağlı Kayadüzü köyüydü. Kalkıştan kısa bir süre sonra köye varıldığında helikopter doğrudan ilkokulun bahçesine yöneldi.

    Tarih 23 Nisan 1983’tü. Okulda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılmaktaydı. Neredeyse bütün köylü de oradaydı. Başta okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere köy sakinleri merak ve heyecanla bu ilginç anı izliyorlardı. Uçuşlarını çok seyrettikleri helikopterlerden biri ilk defa köylerine iniyordu. Helikopter bahçede alçaldı ancak tam yere konmadan sarkan bir ip merdivenden aşağı doğru bir hava astsubayı inmeye başladı. O iner inmez havada bekleyen helikopter yoluna devam etti. Doğru müdürün odasına yönelen üniformalı astsubay aynı okulda tesettürlü olarak öğretmenlik yapan Emine Hanım’ın eşi olduğunu söyledikten sonra ikram edilen çayı içti. İçeride güzelce sohbet ettiler. Cumhuriyet Gazetesi okuyan sol görüşlü müdür doğrusu bu *havalı* inişi gerçekleştiren *havacı*yı sevmişti.Bu vesileyle Emine Hanım`a dair önyargılar kırılmış, aralarında dostluk kurulmuştu.

    Bu ilginç olayı gerçekleştiren sıra dışı Hava Astsubayı Eflatun Saygılı’ydı. İşte bu eserde sıra dışı havacı, *dava adamı* Saygılı’nın fikir mücadelesini ve ilginç hayat hikayesini bulacaksınız.

  • 2. Hamur

Eflatun Yıllar Hakkında Yorumlar