sadsad x
asdasd

Efes ve Diğer İon Kentleri

Uranus

Erdal Yazıcı

125,00 TL
96,25 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
28,75 TL
Efes ve Diğer İon Kentleri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786055940386
Kapak: Ciltsiz
Erdal Yazıcı
Erdal Yazıcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Efes ve Diğer İon Kentleri Kısa Özet

  Güncellenmiş metin ve yeni tasarımı ile 2. baskıda, Tarihçi Herodot’un İonia’yı *…yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel ikliminde…* olan yer betimlemesiyle İonia dünyasının en önemli ve gizemli kenti Efes’in izlerini sürerken ayrıntılara da yer verilmiştir. Dünya müzelerinde Efes ve İonialılarla yüzleşmek, portreleri, mitolojik heykel grupları, takıları, tıbbi aletleri, mobilyaları, tanrılara sundukları adakları ve diğer araç gereçleri ile İonia dünyası hayallerinizi süsleyecektir.

  Antik Dönem’de, ‘Dünya’nın Yedi Harikası’ listesinde yer alan Efes Artemis Tapınağı’nı bu baskıda öne çıkararak, zor rotaları aşıp, Meryem Ana Evi’ne, Belevi Anıt Mezarı’na, Keçi Kalesi’ne ve Şirince’ye uzanarak, Selçuk İlçesi içindeki Selçuklu ve Erken Osmanlı dünyasına da yer verildi.

  Efes’in kuzeydoğusundaki İon kentleri Lebedos, Kolophon, -Kolophon’a bağlı gelişen- Klaros Apollon Bilicilik Merkezi, Teos, Klazomenai, Erythrai ve Khios (Sakız) Adası; sonradan İon kenti olan Smyrna ve en kuzeydeki İon kenti Phokaia; güney yakınında Priene, Milet, Myus kenti ve Didim Tapınağı; güneybatı yakınındaki Samos (Sisam) Adası; İon kenti Kolophon’la yakın ilişki içinde olmuş Notion, Doğanbey Burnu yakınlarında Sıçan Adası’nda yer alan Myonnesos; kuzeyde Torbalı yakınlarında Metropolis kenti ile güney yakınındaki komşusu Magnesia antik yerleşimini de kitap sayfalarında bulabileceksiniz.

   

Efes ve Diğer İon Kentleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.