sadsad x
asdasd
25,00 TL
20,25 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
4,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Efendi Uşak Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9789944332477
Kapak: Ciltsiz
Ali Arslan
Ali Arslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Efendi Uşak Kısa Özet

  - Avrupa'nın Türkiye'ye geçmişteki bakışı ile bugünkü bakışı arasında gerçekten bir değişiklik var mıdır?

  - Atatürk'ün sanayileşme planlarından vazgeçilerek, Türkiye'nin ABD ile sıkı işbirliğine sokulması Milli Şef döneminde mi yoksa Menderes döneminde mi gerçekleşti?

  - 1945-1955 yıllarında Avrupa'da birlik çalışmaları yapılırken Türkiye bunun farkında mıydı?

  - Avrupalıların Afrika'daki sömürgeleriyle imzaladıkları AET'nin 238. maddesine göre, AET ile "Ortaklık Antlaşması" imzalayan Türkiye'yi eski sömürgelerle aynı statüye indirgeyen İsmet İnönü müydü?

  - 1963 Ankara Antlaşması'nda Türkiye'nin AB'ye girişiyle ilgili bir madde var mıydı?

  - Gümrük Birliği'nin temelleri 1963'te mi atıldı?

  - 1965'te AET-AAET-AKÇT birleşip Avrupa Topluluğu'nu kurarken Türkiye'nin yöneticileri bunun farkında mıydı?

  - 1964-1985 arasında AT siyasi oluşumunu tamamlarken; Türkiye, modem sömürgeciliğin bir vasıtası olan Gümrük Birliği'ne geçiş süreçlerini nasıl gerçekleştirdi?

  - Türkiye'yi Gümrük Birliği formatı düşüncesinden kurtararak, Avrupalı bir devlet gibi AB'ye müracaat etmeye cesaret eden Turgut Özal mıydı?

  - 1989'da AB'ye giriş için ret cevabının alınması üzerine kesilen ilişkileri Gümrük Birliği statüsünde başlatan Süleyman Demirel-Erdal İnönü ikilisi miydi?

  - Güney Kıbrıs'ın AB üyeliği sürecini başlatma tavizini vererek Türkiye'yi modem kapitülasyonlar statüsü ile AB'ye bağlayan Gümrük Birliği'nin gerçekleşmesinde Demirel, Çiller, Karayalçın ve Deniz Baykal'ın rolleri neydi?

  - 1999'da Türkiye'nin AB adaylığını ilan karşılığında Kıbrıs Rum Kesiminin AB üyeliğini kabul ederek, Rumları Türkiye'nin AB girişinde vetocu konumuna getiren hükümetin görevlileri Ecevit, Bahçeli ve Yılmaz mıydı?

  - 2004'te Türkiye ile müzakerelerin "ucu açık" olduğunun yazılması ve Türkiye'nin AB tarafından "hazmedilme" engelinin Müzakere Çerçeve Belgesi'ne konulmasına rağmen AB'nin bütün müktesebatını kabul edeceği taahhüdünü Erdoğan nasıl verebildi?

  - Türkiye, AB'ye yaklaşıyor görünürken nasıl uzaklaştırılmakta ve ikinci hatta üçüncü sınıf muamelesine nasıl layık görülmektedir?

Efendi Uşak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.