49,90 TL
32,44 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
17,46 TL
Efendi ile Uşağı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 103
ISBN: 9786052045275
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 30 adet satılmıştır.
Lev Nikolayeviç Tolstoy
Lev Nikolayeviç Tolstoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Efendi ile Uşağı Kısa Özet

    Varlıklı bir ailenin çocuğu olarak Rusya`nın Tula şehrinde doğdu. Küçük yaşlarında önce annesini, sonra babasını kaybetti, yakınlarının elinde büyüdü. Çocukluğundan beri gerçekleri incelemeye karşı büyük bir ilgisi vardı. Öğrenimini tamamlamak için Moskova`ya gitti. Çalışkan zeki bir öğrenci olarak başarı ve sevgi kazandı. Fransızcasını ilerletmiş, Voltaire`i ve J. J. Rousseau`yu okumuş, bu iki yazarın kuvvetli etkisinde kalmıştı. Tula`ya geri döndü, yoksul köylüler arasına katıldı. İlk eseri olan "Çocukluğum"u bu sıralarda yazdı.

    Kitaplarında insanlığın çeşitli meselelerine değinen Tolstoy`un dünya ölçüsünde bir sanat ve fikir değeri vardır. Kendi ülkesinin toplumsal siyasal çalkantılarını, halkının yaradılışını, yaşayışını büyük bir ustalıkla yansıtmıştır. Gerçekçi edebiyatın en büyük temsilcilerinden olduğu kadar, bir filozof ve bir eğitimci olarak da şöhret kazanmıştı. Yukarıda sayılanlarm dışında "Diriliş", "Insan ne İle Yaşar" gibi pek çok eserleri vardır.

    Tolstoy 82 yaşındayken, 1910 yılında öldü. Kış ortasında evini terk ettiğinde hasta düştükten sonra, Astapovo`da tren istasyonunda zatürre`den öldü. 

  • 2. Hamur

Efendi ile Uşağı Hakkında Yorumlar