11,11 TL
9,55 TL
%14 indirim
Kazancınız
:
1,56 TL
Efemat 5-6 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Çocuk Kitapları
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9789752532748
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2015
Murat Altun
Murat Altun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Efemat 5-6 Kısa Özet

  Bu kitap; ortaokul öğrencilerinin matematik bilgilerini beceri ile bütünleştirmelerine, sıra dışı problemleri çözme stratejilerini öğrenmelerine ve matematik okuryazarlığı sorularını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Bu üç temel hedefe bağlı olarak kitap üç bölümden oluşturulmuştur.

  Birinci bölüm Matematik Uygulamaları olup bu bölümdeki etkinlikler ile öğrenilen bilginin insan yaşamındaki uygulamalarına yer verilmiştir. Böylece kazanılan bilginin kullanıma aktarılması kalıcı olması amaçlanmıştır.

  İkinci bölüm olan Sıra Dışı Problemler, matematik ders kitaplarında çok rastlanan sıradan problemlerden farklı olarak, sıra dışı problemlere ve bunların örnek çözümlerine yer verilerek, öğrencilerin bu problemleri ve çözüm stratejilerini tanımaları hedeflenmiştir.

  Üçüncü bölüm olan Matematik Okuryazarlığı soruları ile uluslararası sınavların, özellikle PISA` nın öne çıkardığı, bilginin yaşamda doğrudan veya yorumlanmak sureti ile kullanımını gerektiren sorulara yer verilmiştir. Böylece her üç bölüm matematik bilgiyi yaşama aktarmada ve matematiği ezbere öğrenmenin önüne geçmedeki kazanımları ile öğrencilerin matematiği değerli bulmalarına vesile olabilir. Orta okullarda seçmeli olarak okutulan Matematik Uygulamaları Dersi için yararlı olabilecek bir içeriğe sahiptir.

  Kitapta örnek çözümlere ve cevap anahtarına da yer verilmiştir.

 • 1. Hamur

Efemat 5-6 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.