sadsad x
asdasd

Edirne`nin Ardı da Baylar - 25 Yazardan Edirne Tarihine Dair Anlatılar

Ceren Yayıncılık

Kolektif

80,00 TL
60,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
20,00 TL
Edirne`nin Ardı da Baylar - 25 Yazardan Edirne Tarihine Dair Anlatılar Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı Kitapları
Sayfa Sayısı: 492
ISBN: 9786257563062
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Edirne`nin Ardı da Baylar - 25 Yazardan Edirne Tarihine Dair Anlatılar Kısa Özet

  Osmanlı coğrafyası içerisinde Balkanlar’da bir iç şehir konumundayken yavaş yavaş serhat şehri olmaya doğru giden Edirne, 26 Mart 1913’te Bulgar, Temmuz 1920’de ise Yunan işgaline maruz kaldı. 25 Kasım 1922’de işgalden kurtarılan Edirne, Cumhuriyet ile beraber günümüzde de sıkça kullanıldığı gibi bir serhat şehri oldu.
  Şehir insan olarak varlığımızın, dünyada var oluşumuzun remzi, simgesi. Kısaca tarihî sürecini anlattığımız, farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Edirne’den bahsedince sadece bir yerleşim yerinden değil; aynı zamanda köklü bir tarihten de bahsediyoruz. Buna istinaden; Edirne’yi yazan medeniyeti yazar, kültürü yazar, insanı yazar düşüncesindeyiz.
  Biz de buradan yola çıkarak, şehrin bu kültür ve medeniyet birikiminin ancak bir zerresini teşkil edebileceğinin de farkında olarak, Edirne tarihine dair anlatı ve hikâyeleri yazacak yazarları bir araya getirmek için bir kitap hazırlamayı uygun gördük ve bu amacımıza da ulaştık.
  Çalışmalarıyla, mazideki muhteşem günlerinin tatlı hatıraları içinde gülümseyen Edirne’mize hizmet eden tüm yazarlarımıza ve Ceren Kitabevi-Şeref Kurtiş’e teşekkürü bir borç biliriz.
 • 2. Hamur

Edirne`nin Ardı da Baylar - 25 Yazardan Edirne Tarihine Dair Anlatılar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.