sadsad x
asdasd
25,00 TL
16,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
8,75 TL
Edebiyat Meseleleri Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 142
ISBN: 9786053423539
Kapak: Ciltsiz
Ali Nihad Tarlan
Ali Nihad Tarlan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Edebiyat Meseleleri Kısa Özet

  Edebiyat Meseleleri isimli bu kitap, divan edebiyatının önemli mütehassıslarından Prof. Dr. Ali Nihad Tarlan’ın uzun yıllar üzerine kafa yorduğu meselelere dair ufuk açıcı konuşma ve makalelerinden oluşan bir eserdir.

  Kitabın içinde *Edebiyat Üzerine* ,*Edebi san’atler*, *Metinler Şerhine Dair* ve *Metin Tamiri* olmak üzere 4 ayrı bölüm bulunmaktadır.

  Prof. Dr. Ali Nihad Tarlan, sadece bir metinler şerhi hocası değil aynı zamanda üslup sahibi bir yazardır. Makalelerinde ve konuşmalarında kendisine mahsus bir tefekkür biçimi ve bakış açısına sahiptir. Kitap okunduğunda bu husus vazıh bir şekilde görülecektir.

  Kendisine ait metodu bulunan, pek çok şairin divanını tenkitli bir surette yayına hazırlayan ve bu yayınlara öncülük eden kişi Tarlan’dır. Bu anlamda divan edebiyatı araştırmalarının ilk nüvelerini veren kişi de odur.

  Tarlan’ın kaynaklara vukufiyeti tamdır. İktibas yaptığı kaynakları olduğu gibi almaz ve onları bir tenkit süzgecinden geçirir. Bu da incelediği hususlara dair yeni bakış açıları oluşturmasına vesile olmuştur.

Edebiyat Meseleleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.