299,00 TL
164,45 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
134,55 TL
Duygusal Beyin Hakkında Bilgiler
Türü: Gelişim Psikolojisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 440
ISBN: 9786052999271
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 112 adet satılmıştır.
JOSEPH LEDOUX
JOSEPH LEDOUX
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Duygusal Beyin Kısa Özet

  ?*Joseph LeDoux, duygusal deneyimlerimizi ve beynimizi anlama konusunda bizi zirveye taşıyan mükemmel bir rehber.* 
  Daniel Goleman 


   DUYGULARIMIZ NASIL OLUŞUR? 

  Korku, sevgi, nefret, öfke, neşe hissettiğimiz zamanlarda beynimizde neler olur? Duyguları kontrol etmek mümkün mü? Yoksa duygular mı bizi kontrol eder? Hayvanların duyguları var mıdır? Sağlıklı bir şekilde hatırlayamasak bile çocukluk döneminde yaşanan travmatik deneyimler yetişkinlikte davranışlarımızı ne kadar etkiler? 

  Joseph LeDoux, Duygusal Beyin kitabında insan duygularının kökenini araştırıyor ve Duygusal Zekâ gibi, bir dönemin klasikleri haline gelmiş kitaplara modern bulgularla donatılmış bilimsel bir arka plan sağlayarak son yılların en önemli bilim yapıtlarından birine imzasını atıyor. 

  Duygusal Beyin, bilişsel çalışmalar henüz duyguları görmezden gelme eğilimindeyken, duyguların hayatta kalmamızı sağlayacak biçimde evrimleşmesinin ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor. Bu kitapla, duygusal yaşamımızın çoğunun bilinçsizce yaşandığını ve bunun *bilinçli duygularımızdan* çok daha zengin bir kaynak olduğunu öğreniyoruz. 

  Sinirbilim alanında dünyadaki az sayıda otoriteden biri olan LeDoux, bu çığır açan kitapta duygularımızı şekillendiren beyin mekanizmalarını ayrıntılarıyla inceliyor. Ayrıca duygularımızın nasıl işlediğine dair büyüleyici bir fikir sunmakla kalmıyor, duygusal bozukluklara dair yeni bir anlayış da sunuyor. 


   *Duygusal Beyin duyguların sinirbilimdeki yerinin ilginç tarihini bilmek isteyenler için mükemmel bir başlangıç kitabı.* 
  Antonio R. Damasio, Scientific American 

  *Etkileyici ve çok kıymetli bir çalışma...* 
  Richard Restak, The New York Times Book Review 

  *Anlaşılması kolay... LeDoux’un müzikal ve edebî referansları kendi duygularıyla bağ kurabilmiş bir yazar profili çiziyor. Duygusal Beyin duyguların doğasıyla ilgilenen öğrenci ve eğitimciler için önemli bir çalışma olmakla birlikte bu konuya merakı olan herkesi düşünmeye sevk ediyor.* 
  Raymond J. Dolan, Nature 

  *Duygusal Beyin duyguların temel mekanizmasının ana hatlarını ortaya koyan önemli bir yapıt ve duygusal düzensizliklerin ana kaynağı olan anksiyeteyi zorlanmadan anlamak için kullanabileceğiniz harika bir rehber.* 
  Keith Oatley, New Scientist 


  JOSEPH LEDOUX New York Üniversitesi Sinirbilim Merkezi’nde profesördür ve yine New York Üniversitesi’nde Duygusal Beyin Enstitüsü ile Nathan Kline Enstitüsü’nün yöneticiliğini yapmaktadır. Ayrıca New York Üniversitesi Langone Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri ile Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi bölümlerinde profesör olarak çalışmakta olan LeDoux, çalışmalarını bellek ve duyguların beyindeki işleyişi üzerinde sürdürmektedir. Yazarın Duygusal Beyin ile birlikte Synaptic Self ve Anxious adlı kitapları da vardır. LeDoux, Amerikan Felsefe Derneği’nden Karl Spencer Lashley Ödülü, Fyssen Uluslararası Bilişsel Bilim Ödülü, IPSEN Vakfı Jean Louis Signoret Ödülü, Santiago Grisolia Ödülü, Amerikan Psikoloji Derneği Seçkin Bilimsel Katkılar Ödülü de dâhil olmak üzere bir dizi ödülün sahibidir. LeDoux, Amerikan Bilim ve Sanat Akademisi, New York Bilim Akademisi ve Amerikan Bilimsel İlerleme Derneği ile Ulusal Bilim Akademisi üyesidir. Anxious adlı kitabı 2016’da Amerikan Psikoloji Derneği’nden William James Kitap Ödülü’nü almıştır. LeDoux aynı zamanda rock grubu The Amygdaloids ile So We Are’da müzisyen ve söz yazarıdır. 

 • 2. Hamur

Duygusal Beyin Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.