sadsad x
asdasd

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz

Sola Unitas

Alan Jacobs

25,00 TL
20,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057628442
Kapak: Ciltsiz
Alan Jacobs
Alan Jacobs
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz Kısa Özet

  Çok satan bir yazar ve tanınmış bir kültür eleştirmeni olan Alan Jacobs, hayatının önemli bir bölümünü çok sık çatışan toplulukların kültürel savaşları arasında geçirdi. Siyasi, sosyal ve dini açıdan bizleri ayıran önemli meselelerle karşı karşıya kaldığı yıllarda, Jacobs; en sert anlaşmazlıkların çoğunun ayrılmaya mahkûm olduğumuz için değil, bu çatışmalara katılan insanların düşünmeyi bilmediği için gerçekleştiğini öğrendi.

  Pek çoğumuz düşünmek istemeyiz. Düşünmek zordur. Düşünmek bizi aşina olduğumuz ve konforlu alışkanlıklarımızın dışına çıkmaya zorlayabilir ve kafa dengi arkadaşlarımızla ilişkilerimizi karmaşık bir hâle getirebilir. Bilgiyi tüketme alışkanlıklarımız, sosyal medya, partizanlık ve önyargılarımız söz konusu olduğunda düşünmek yorucu ve zaman alıcıdır. Neden düşünelim ki?

  Zekice yazılmış ve son derece eğlenceli bu kitapta Jacobs, düşünme eyleminin ortaya çıkamamasında bize etki eden birçok gücü tanımlıyor. Doğru düşünmenin ne anlama geldiğine dair sahip olduğumuz birçok efsaneye son noktayı koyuyor.

  Jacobs hepimizin, zihinsel hayatlarını, bizi rahatsız eden engellerden geri alabileceğini ileri sürüyor. Eğer kolektif olarak düşünmeyi öğrenirsek, birlikte yaşamayı da öğrenebiliriz.

Düşünme Konusunda Neden Düşündüğümüzden Daha Kötüyüz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.