sadsad x
asdasd

Düşünceye Götüren Mısralar

Bengü Yayınları

Jeton Kelmendi

55,00 TL
47,85 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
7,15 TL
Düşünceye Götüren Mısralar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Ülke Edebiyatları Kitapları
Sayfa Sayısı: 138
ISBN: 9786059148788
Kapak: Ciltsiz
Jeton Kelmendi
Jeton Kelmendi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Düşünceye Götüren Mısralar Kısa Özet

  Jeton Kelmendi 1978 yılında Kosova’nın Peja şehrinde doğdu. Kendisi bir şair, oyun yazarı, edebiyat çevirmeni, siyaset yorumcusu ve gazetecidir. Uzun yıllardır edebiyatla ilgilenmektedir. Şiirler, kurgular, denemeler ve öyküler yayımlamıştır. 1999 yılında yayımlattığı *Vaat Çağı* adlı ilk şiir kitabı ile tanındı. Ardından birçok kitapları yayımlandı.

  Şiirleri yirmi beşten daha fazla dile çevirilmiş ve uluslararası antolojilerde yayımlanmıştır. Arnavut şairleri arasıda şiirleri en çok tercüme edilen ve en çok uluslararasi ödül alan şair olarak tanınmaktadır. O, edebiyat eleştirmenleri tarafından modern Arnavut şiirinin en önemli temsilcisi kabul edilmiştir.

  Birçok ülkede bilinen bu genç şair-akademisyen maddenin ruhsal derinliklerini manevi ışıkla aydınlatan ve okuyucunun *ben* inin köklerini bulma fırsatı tanıyan özgün bir sanat dünyası oluşturmayı başarabilmiştir.

  Jeton’un şiirlerinde zamaniçi yolculuk geçmişin, bugünün ve yarınların vahdeti ustalıkla birleştirilmiştir. Az sözle çok fikirler ifade etmek imkanları Kelmendi şiirinin zenginliğinin önemli özelliğini oluşturur. Özgün metaforlarla sembolleri kullanabilme, hayal ve gerçekliklerin kavuşması, aheng ve ritmlerin dizilişi onun sanatkar ustalığının daha önemli yönlerinin habercisidir.

  Eserlerinde şiirsel anlatıma, mesajın iletilmesine ve metnin derinliğine önem verir. Şimdiye kadar elliden fazla şiir,dene, ve tercüme kitapları gerek Kosova ve Arnavutlukta, gerekse de dünyanın diğer ülkelerinde çeşitli dillerde yayımlanmıştır.

Düşünceye Götüren Mısralar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.