sadsad x
asdasd

Düşüncemizde Gelenekselci Ekol Eleştirisi

Pruva

Abdullah Kasay

25,00 TL
18,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Düşüncemizde Gelenekselci Ekol Eleştirisi Hakkında Bilgiler
Türü: Eleştiri İnceleme ve Kuram Kitapları
Sayfa Sayısı: 188
ISBN: 9786050669756
Kapak: Ciltsiz
Abdullah Kasay
Abdullah Kasay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Düşüncemizde Gelenekselci Ekol Eleştirisi Kısa Özet

    Modernite karşısında, insan ve insanın sosyal ilişkilerinin ‘indirgendiği’ düşüncesinden yola çıkan bazı sosyal, kültürel ve düşünsel faaliyetler; bir ideolojiye dönüşen modernite realitesine karşı aykırı tezler sundu. René Guénon, Frithjof Schuon, Seyyid Hüseyin Nasr gibi düşünür ve pratisyenlerle modernist ideolojiye bütüncül cevaplar veren Tradisyonalizm (Gelenekselci Ekol); ortaya koyduğu fikirlerle bir düşünce sistematiğine dönüşmüş; bilginin yorumlanışından sanat, kültür, düşünce, siyaset anlayışına değin geniş bir sahaya yeni bir bakış biçimi getirmiştir.
    Dünyanın modernist açmazlarına çözümler öneren Gelenekselci Ekol, metafizik ve dinî temellere oturttuğu özgün eleştirel perspektiflerle geleneksel kodlardan kopamayan düşüncemizin de ilgi odağı hâline gelmiştir. Buna karşın Gelenekselci Ekol’ün varlığının, yapısının ve temel düşüncelerinin Türkçede de çok yönlü eleştirildiği görülmektedir.

    Bu kitap, Türkçedeki Gelenekselci Ekol eleştirilerini değerlendirmekle birlikte Gelenekselci Ekol’ün insana ve topluma gerçekten çözüm sunup sunamadığını da irdeliyor.

Düşüncemizde Gelenekselci Ekol Eleştirisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.