sadsad x
asdasd
35,00 TL
29,75 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
5,25 TL
Dünyaya Gülen Adam Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 94
ISBN: 9786059501033
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Ruhi Şirin
Mustafa Ruhi Şirin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dünyaya Gülen Adam Kısa Özet

  Çok sevgili okur!

  Nasrettin Hoca bizim kültürel değerlerimizin en nadide örneklerinden biri olmuştur her zaman. Onun bilgeliği ve nüktedanlığı bir efsaneye dönüşmüş, kimi hikâyeler ona mâl edilmiş; insanlar ihtiyaçlarını, isteklerini ona dair fıkralarla anlatma yoluna gitmiştir. Bu fıkralar da bazen hikâyeleştirilerek, bazen şiire dönüşerek çocuklarla buluşmuştur.

  Mustafa Ruhi Şirin de Dünyaya Gülen Adam –Şiirli Nasrettin Hoca Fıkraları- kitabında, Türkçemizin incelikleriyle bu fıkraları şiire dönüştürmeyi tercih etmiş ve okunurken çocukları düşündüren ve yüzlerini güldüren bir kitap çıkmış ortaya. Kitabı okuduktan sonra şiirler kadar Ferit Avcı’nın kitaba yaptığı resimlerin de sizi düşündürdüğünü ve eğlendirdiğini fark etmeniz zor olmayacak.

  Nasrettin Hoca insan için en değerli olanı yapmış: Çağlar önce soru sormuş insanlara ve dünyaya. Sorduğu soruları nükteli ve kısaca yorumlamış.

  Eğlence adamı değil bizim Nasrettin Hoca. Dünya görüşü olan, düşünen bir insan ve sevimli bir bilgedir. Dünyaya Gülen Adam’dır.

  Fıkraları güzel anlatılırsa Türkçemizinkanatlandığını hissederiz. Bu nedenle tarih boyunca şairler bu fıkraları yeniden yazma yolunu denemiştir. Fuat Köprülü, Orhan Veli, Kemal Özer gibi isimlerden sonra Mustafa Ruhi Şirin’in şiirleştirdiği bu fıkraları Ferit Avcı’nın resimleriyle her yaştan okura sunuyoruz.

Dünyaya Gülen Adam Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.