Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler

NOTOS KİTAP

Yuri Herrera

130,00 TL
100,10 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
29,90 TL
Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 9786057643063
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
satis-icon
Satış Rakamları 13 adet satılmıştır.
Yuri Herrera
Yuri Herrera
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler Kısa Özet

    Meksikalı yazar Yuri Herrera, Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler’de kadın kahramanı Makina’nın, kardeşini bulmak için Gabacho topraklarına geçiş macerasını anlatıyor. Ucunda hayal kırıklığı, başkalaşım ve ölüm tehlikesi olan bu yolculukta Makina’nın dört patrondan da yardım alması şart. Evine dönebilmek için kardeşinin izini sürmek ve bu maço erkekler dünyasında hayatta kalmayı başarmak zorunda.

    Herrera’nın Dante’nin İlahi Komedya’sına benzetilen üç romanından ikincisi Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler, cehennemin dokuz aşamasını anlatan Aztek mitlerinden izlerle ilerliyor. Kimliğinden sıyrılmak için ölüm şart mıdır, öteki kimdir, dil nasıl biçimlenir...

    Makina’nın kılavuzluğunda arada kalmışlığın ve çok kültürlülüğün özüne dair çok katmanlı bir yolculuğa atılıyoruz. Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler Meksika ile Amerika arasındaki göçlere, yeraltı dünyasının tekinsiz işleyişine yakından bakmamızı sağlıyor. Bedenlerin Göçü gibi sessizliklerle örülü, hem siyasi hem fantastik hem de distopik bir anlatı.

  • 2. Hamur

Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler Hakkında Yorumlar