Dünyanın Sonu, Sevgilim

Çeviribilim

Alla Gorbunova

250,00 TL
177,50 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
72,50 TL
Dünyanın Sonu, Sevgilim Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 232
ISBN: 9786059312455
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Alla Gorbunova
Alla Gorbunova
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Dünyanın Sonu, Sevgilim Kısa Özet

    Rus edebiyatının yeni sesi Alla Gorbunova 2020 yılında NOS (Yeni Edebiyat) Ödülü’nü alan öykü kitabında yeni Rusya’yı sarsıcı bir dille anlatıyor.

    İkibinli yılların Rusya’sı belki de ilk kez Alla Gorbunova’nın kitabında tam bir açıklıkla anlatılıyor. Onun öykülerinin kahramanı olan kadınlar, çocuklar, öğrenciler, yoksullar, genç şairler acımasız bir hayatı yoğun bir şekilde yaşıyor, kederle coşku, zirveyle dip arasında gidip geliyor, aile tartışmalarından sokak çetelerine geçiyorlar. Rusya’da genç ve kadın olmanın, Rusya taşrasının, gettosunun ve Petersburg gençlik hayatının dramatik bir tablosu var bu kitapta. Gorbunova bu öykülerde günlük hayatın sert ve tehlikeli yüzüne kararlılıkla bakıyor, kahramanları değiştiren acımasız ve fantastik deneyimleri görüyor. Savaşlardan ve sokaktaki şiddetten acı çeken bir gençliğin hikayesini anlatıyor.

    Dünyanın Sonu, Sevgilim Rusya’nın o kadar da yabancı bir ülke olmadığını anlamamızı sağlıyor. Gogol`den Tolstoy’dan farklı, David Foster Wallace sertliğinde bir ses mi arıyorsunuz, öyleyse Rock müziğin sesini açıp kendinizi Alla’nın dünyasına bırakın. Rusya yan sokağınızda, ama acı çeken Rusya.

  • 2. Hamur

Dünyanın Sonu, Sevgilim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.