sadsad x
asdasd
30,00 TL
24,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
6,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Dünya'nın Kalbi: Kazakistan Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9786056996818
Kapak: Ciltsiz
Tugay Gürler
Tugay Gürler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dünya'nın Kalbi: Kazakistan Kısa Özet

  Tugay Gürler'den dost ve kardeş Kazakistan'ı tüm detay ve verileriyle analiz eden bir kaynak kitap...

  Bu kitapta Sovyetler Birliği'nin dağılması ile birlikte Orta Asya'da tam bağımsızlığına kavuşan Kazakistan Cumhuriyeti'nin bağımsızlık süreci, bu süreçte karşılaştığı olgular ile bölgesel ve küresel güçlerin bu sürece dahli analiz edilmektedir.

  Soğuk Savaş'tan çıkan iki süper gücün, jeostratejik ve jeopolitik öneme sahip bu ülkeyi dolaylı ya da dolaysız yollardan etkileme ve bölgede üstünlük kurma çabaları Kazakistan bağlamında çözümlenmeye çalışılmıştır.

  Bu kapsamda Rusya'nın Asya bölgesindeki coğrafi konumu, siyasi durumu, Kazakistan ile büyük sınır komşusu olması ve Orta Çağ'a uzanan ilişkileri göz önünde bulundurularak Kazakistan tarihine yer verilmiş, bölgedeki Rus işgali ve egemenlik süreci irdelenmiştir.

  Bağımsızlık süreci ile birlikte ulusal devlet olma çabalarında Kazakistan'ın sahip olduğu büyük yer altı kaynakları ve nükleer kapasitesi nedeniyle bölgeye ABD ilgisinin artması, 2001 yılında Afganistan'ın işgali ile birlikte fiziki olarak Asya'ya konuşlanan ABD'nin bölge ülkeleri ile ilişkileri, yine bu ülkenin Rusya'nın bölgede azalan kontrolünden doğan boşluğu doldurma çabaları kitap içerisinde detaylı olarak yer almaktadır.

  İyi okumalar diliyoruz.

Dünya'nın Kalbi: Kazakistan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.