599,00 TL
461,23 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
137,77 TL
Dünya Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 887
ISBN: 9789755337555
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
William H. McNeill
William H. McNeill
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dünya Tarihi Kısa Özet

  McNeill’in Dünya Tarihi ve çeşitli dillerdeki çevirisi neredeyse elli yıldır kitapçı raflarından eksik olmamıştır.

  Yapıt, insanlığın ekonomik, toplumsal, düşünsel evriminde uygar toplumlar kadar yerleşik çiftçi ve göçebe çoban toplulukların, Batı kadar Batı dışındaki kültürlerin katkılarını da vurgulamaktadır.

  Dünyanın belli başlı coğrafyalarında tarihin dönüm noktası oluşturan kilometre taşlarında üretim teknolojilerinin yanı sıra savaş teknolojilerinin etkilerini, uygarlıklararası etkileşimle dünya çapında kurulan ve bozulan dengeleri, hegemonyaları ve barbar topluluklar ile uygar toplumların kapışmalarını izlemektedir.

  Dünya tarihini okunabilir kalınlıkta tek bir cilde sığdırmasıyla ün kazanan bu yapıt, üç kronoloji tablosu, kırk bir haritası, insanın kültürel gelişmesini sanat yapıtlarında izleme olanağı veren yetmiş beş fotoğrafıyla, farklı kuramlara dayanan inanılmaz zenginlikte ve çeşitlilikte kaynak yapıtlar listeleriyle gerçek bir genel kültür hazinesidir. McNeill’in, tarih anlayışlarını ve kendi tarih anlayışında oluşan değişikliği anlatan, bu Türkçe çeviriye alınan 1994 tarihli *Dünya Tarihinin Değişen Biçimi* yazısı ile Alâeddin Şenel’in kitaptan derlediği *Kronoloji* ekleri yapıtın kaynak ve başvuru niteliğini artırmaktadır.

 • 2. Hamur

Dünya Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.