sadsad x
asdasd

Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları

Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 224
ISBN 9786050818819
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
120,00 TL %30
bkmkitap.com
Fiyatı
84,00 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları Kısa Özet

  Türk tarihinin en önemli cephelerinden biri olan Çanakkale Cephesi’ndeki savaş henüz televizyon, radyo ve internetin olmadığı bir dünyada nasıl yankı bulmuştu dersiniz? Elbette sadece karada, havada ve denizde olmakla kalmamış, yazılı basının satırlarında ve görsel basının çizgilerinde de derin çatışmalar yaşanmıştı. 
   
  İşte Çanakkale Savaşları ile ilgili dünya basınında yayınlanmış söz konusu binlerce karikatür, propaganda afişi, illüstrasyon ve kartpostal türü betimlemenin Türkiye’yi ilgilendiren sekiz yüzden fazlası 10 yıllık bir çalışmanın neticesinde bir araya getiriliyor! 
   
  Dönemin gözde medya unsuru gazetelerde yayınlanan bu görsel zenginlik üzerinden İttifak ve İtilaf devletlerinin medya cephesindeki savaşını incelemeye ne dersiniz? Bu savaşta silah; kılıçtan keskin kalem ve yerinde kullanıldığında mermiden daha etkili olan fotoğraf, karikatür, illüstrasyon, propaganda afişi ve kartpostallar olacak!
   
  Halil Ersin Avcı’nın uzun yıllarını verdiği bu değerli çalışma; kronolojik sırayla ve Türkçe-İngilizce açıklamalarıyla Çanakkale Savaşı’nın bambaşka bir yönünü evinize taşıyacak; 100 Yıl Önce Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları.
   

Dünya Medyasında Çanakkale Savaşları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.