sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 304
ISBN 9786056864575
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
31,48 TL %23
bkmkitap.com
Fiyatı
24,24 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Dostoyevski Okumaları Kısa Özet

    Rus edebiyat tarihinde 19. yüzyıl yalnızca şiirin değil, roman türünün de Altın Çağı’dır. Bu döneme eserleriyle damgasını vuran ve dünya klasikleri arasına girmeyi başaran yazarlardan birisi de Fyodor Mihayloviç Dostoyevski’dir.

    Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, bugün hala dünya edebiyatının en iyi roman yazarlarından birisi olarak kabul ediliyor. Onun eserleri yalnızca edebiyat biliminin değil, felsefe, psikoloji, teoloji, kriminoloji gibi çok farklı disiplinlerin de araştırma konusudur. Öyle ki edebiyat bilimi ve edebiyat tarihinin bir alt dalı olarak faaliyet gösteren ve Rusçada Dostoyevstika (Dostoyevizm) olarak anılan alanda Dostoyevski uzmanları yazarın biyografisini, sanatını ve yaratıcılık süreçlerini araştırmaktadır.

    Birsen Karaca, Dostoyevski Okumaları adlı bu çalışmasında Dostoyevski’nin sürgüne gitmeden önce yazdığı eserleri metne bağlı analiz yöntemiyle inceliyor. Elde ettiği verileri ise, yazarın biyografisini, aile ortamını, çevresini ve yaşadığı dönemin sunduğu koşulları dikkate alarak değerlendiriyor.

Dostoyevski Okumaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.