Dorian Gray’in Portresi - Sansürsüz Basım

Everest Yayınları

Oscar Wilde

52,00 TL
40,04 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
11,96 TL
Dorian Gray’in Portresi - Sansürsüz Basım Hakkında Bilgiler
Türü: İngiliz Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 190
ISBN: 9786051418490
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 1927 adet satılmıştır.
Oscar Wilde
Oscar Wilde
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Dorian Gray’in Portresi - Sansürsüz Basım Kısa Özet

    Olağanüstü güzellikteki bir genç adamın, çekiciliğinden al­dığı güçle zaman içinde yozlaşmasını anlatan Dorian Gray’irı Portresi, yayımlandığı zaman okurları da eleştirmenleri de derinden sarsmış ve Oscar Wilde isminin edebiyat tarihine kazınmasına neden olmuştur. Fakat günümüzdeki baskılar­da temel alman metin, kitabın ilk olarak Lippincott’s Monthly Magazine’de çıkan ve tepki çektiği için dergi editörleri ve ar­dından bizzat Wilde tarafından sansürlenen halidir.

    Nicholas Frankel’ın editörlüğünü yaptığı bu baskıda, Dorian Gray’in Portresi’nin 1890’da dergiye teslim edilen sansürsüz nüshası esas alındı. Böylece Dorian Gray’in hikayesi, *düzel­ti* adı altında hoyratça yapılan budamalardan, *ahlaksızca* olduğu düşüncesiyle *yumuşatılmış* ifadelerden arındırılıp, ilk defa Wilde’ın asıl kurguladığı biçimiyle hayat bulmuş oldu.

    Oscar Wilde, kendisini romandaki Basil Hallward karakte­riyle özdeşleştirdiğini, ancak aslında Dorian olmak istediğini söylemiş, *Belki başka çağlarda,* diye de eklemiştir. Yaşadı­ğı çağda zulüm gören ve *ahlak bozukluğundan* hapse atı­lan Wilde’ın gotik öğeler taşıyan büyüleyici romanı Dorian Gray’in Portresi, bugün nihayet özgün hali ve Ülker İnce’nin, Dünya Kitap dergisi, 2014 *Yılın Çeviri Kitabı Ödülü*nü alan Türkçesiyle okurların karşısına çıkıyor.

  • 2. Hamur

Dorian Gray’in Portresi - Sansürsüz Basım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.