175,00 TL
117,25 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
57,75 TL
Doktor Elması Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 244
ISBN: 9786256876057
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2024
satis-icon
Satış Rakamları 13 adet satılmıştır.
Serra Menekay
Serra Menekay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Doktor Elması Kısa Özet

  “İyibiryazarolduğunukanıtlamış,romanlarıokuyucukitlesinibulmuşSerraMenekay,yineyapacağınıyapmışvesağlamtarihiarkaplanı,ayrıntılıaraştırmacılığı,ustalıklıolayörgüsüvesürükleyicidiliyletamdakendineyakışanbireserdaha ortaya koymuş. “Doktor Elması” Cumhuriyetimizin 100. yılına çok yakışan bir armağandır. Menekay’ı yürektenkutluyorum.”

  ALEVÇOŞKUN

  “Her eserinde, geçmişimizin yaşanmışlıklarını ve günümüzün anlam arayışlarını harmanlayarak okuyucuya muhteşem bir hikâye örgüsü sunan Serra Menekay, “Doktor Elması” adlı eserinde de yine, okuyucuyu zamanda unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Tarihin uzak köşelerinde bırakarak unuttuğu kahramanlarına karşı vefa borcunu yeni nesiller adına, kalemiyle ödeyen Menekay bu defa hekim, asker, siyasetçi, devlet adamı, baba, eş ve halk adamı Doktor Mustafa Şevket Bey’le yakınlaştırıyor bizi. Her bir icraatını kurtuluşa, kuruluşa ve Cumhuriyet’e adeta bir cansuyu verir gibi gerçekleştiren Doktor Bey’e “Bengisu” (hayat suyu) soyadını lâyık gören Ödemiş halkına, bir asır önce ona sahip çıktıkları için minnettarız.

  Bugün de Ödemişlilerin ve tüm ülke sevdalılarının aynı hassasiyetle, adımıza ödediği bedeller için bu kudretli isme sahip çıkmalarını beklemeliyiz. Bu konuda çok kıymetli bir adım atan Serra Menekay’a, Doktor Mustafa Şevket Bengisu’nun tarihe kazınmış adını bu denli güzel yazarak zihinlere ve kalplere daha da kalıcı bir biçimde nakşettiği ve edebiyat dünyasına armağan ettiği için teşekkürü borç bilirim.” PINAR AYHAN

 • 2. Hamur

Doktor Elması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.