sadsad x
asdasd

Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu

Doğan Kitap
36,11 TL
30,69 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
5,42 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu Hakkında Bilgiler
Türü: Sağlık Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 276
ISBN: 9786050953831
Kapak: Ciltsiz
Ersin Erek
Ersin Erek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu Kısa Özet

  Tüm varlığımızı, mutlulukları için feda edeceğimiz çocuklarımız, ailelerin ve toplumun en temel varlıklarıdır. Onların bir an için bile olsa, hasta olmaları ne büyük bir kederdir. Ne yazık ki, her çocuk şanslı doğmuyor. Bazı çocuklar daha doğar doğmaz ciddi kalp sorunlarıyla mücadele etmek durumunda kalabiliyor. 

  Çok da uzak olmayan bir zamana kadar kalp hastası çocuklar için yapılabilecek tıbbi yardımlar çok kısıtlıydı. Ama günümüzde bu konuda çok büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Hastalara normal veya normale yakın bir yaşam süresi ve yaşam kalitesi kazandırmak artık mümkün.

  Öte yandan çocuğunda kalp hastalığı olan aileler yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelere maruz kalabiliyorlar. Halbuki hastalığın daha iyi anlaşılabilmesi ve yardım olanaklarının bilinmesi, kritik süreçlerin daha kolay atlatılmasını sağlar ve ailenin üzerindeki baskıyı azaltır. Belirsizliklerin ve bilinmezliklerin yol açabileceği korkuları hafifletir. 

  Elinizdeki kitabın temel amacı, doğumsal kalp hastalığı olan ve hayatları boyunca bunu taşıyacak bireyler ile ailelerine faydalı bir rehber oluşturmaktır. Aklınıza takılabilecek hemen hemen her konuya değinmeye çalıştık. Ailenin sürece aktif olarak dahil olabilmesini hedefledik.

  Unutmayınız ki, kalp hastası çocukların iyileşmesi ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesinde, sağlık çalışanları kadar ailelerin de çok büyük rolü ve katkısı vardır. Bu uzun soluklu yolda, bu kitap sizin için bir kaynak oluşturabilir ve sizlere az da olsa bir yardımı dokunabilirse amacına ulaşmış olacaktır.  

  - Prof. Dr. Ersin Erek

Doğumsal Kalp Hastalıkları Aile Kılavuzu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.