sadsad x
asdasd

Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı A1 A2

Gece Akademi

Melek Sarı Güven

42,00 TL
33,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
8,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı A1 A2 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Dil Öğrenimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 182
ISBN: 9786057852199
Kapak: Ciltsiz
Melek Sarı Güven
Melek Sarı Güven
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı A1 A2 Kısa Özet

  Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı adlı bu kitap, Doğu Ermenice öğrenmek isteyen akademisyenler, öğrenciler ve araştırmacılar için Türkçe hazırlanmış bir dil bilgisi kitabıdır. Bartın Üniversitesi Tarih Bölmü’nde devam etmekte olan Ermenice derslerinde kullanılan ders materyalleri düzenlenerek genişletilmiş ve kitaba son şekli verilmiştir. Dil bilgisi, okuma, yazma ve konuşma becerileri düşünülerek yazılmış olan bu kitap Ermenice öğrenmek isteyen Türklerin ve Türkiye’de yaşayan Ermenilerin ihtiyacını karşılamak üzere A1-A2 düzeyinde hazırlanmıştır.

  Kitap hazırlanırken Ermenice, İngilizce ve Türkçe kaynaklardan yararlanılmıştır. Yabancı dil olarak Ermenice öğretimi konusunda henüz bir öğretim metodu geliştirilmemiş olduğundan yazar, kitabını kendi kurguladığı eğitim yöntemleriyle oluşturmuştur. Bartın Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencilerine verilen Ermenice Dersleri sırasında oluşturulan bu yöntemler alandaki diğer eserler incelenerek zenginleştirilmiştir. Üniversite öğrencilerine verilen dersler sırasındaki deneyimler ve alandaki kitapların incelenmesiyle hazırlanmış olan bu kitap Ermenicenin yabancı dil olarak öğretilmesi konusunda alana katkı sağlamayı hedeflemektedir.

  Yabancı dil öğretiminde temel, orta ve yüksek olmak üzere üç düzey üzerinden bir değerlendirme yapılır. Belirtilen bu üç düzeyi, Avrupa Konseyi’nin onaylamış olduğu Avrupa Yabancı Dil Öğretimi Ortak Başvuru Metni (The Common European Framework of Reference for Languages) üzerinden düzeye tabi tutarsak A1, A2, B1, B2, C1, C2 şeklinde bölümlenir. A1 ve A2 temel düzey (Temel Dil Kullanımı); B1 ve B2 orta düzey (Bağımsız Dil Kullanımı); C1 ve C2 yüksek düzey (Yetkin Dil Kullanımı) basamaklarını göstermektedir. (Common European Framework of Reference for Languages: Learning, teaching, assessment, Language Policy Division, Strasbourg, 2001.)

  Bu basamaklardaki öğrenci becerileri ise: dinleme-anlama, okuma-anlama, karşılıklı konuşma, sözlü anlatım ve yazma becerileri olmak üzere beş bölümde değerlendirilmektedir. Geniş bir dil yelpazesine sahip olan Avrupa’da ülkeler, kendi dillerini yabancılara öğretmek için bu konseyin belirlediği ortak standartlara göre eğitim programları hazırlamaktadırlar. Türkiye’de Ermenicenin yabancı dil olarak öğretilmesi için de bir eğitim programına ve CEFRL standartlarına uygun olarak yazılmış dil öğretim kitaplarına ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla yazar tarafından A1, A2, B1, B2, C1, C2 düzeylerine uygun olarak Ermenice Dil Öğretim kitaplarının hazırlanması planlanmaktadır. Bu serinin ilk kitabı olan Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı adlı kitapla A1-A2 düzeyi dil yeterliklerini kazandırmak amaçlanmıştır.

Doğu Ermenice Öğrenim Kitabı A1 A2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.