Doğu Avrupa Türk Tarihi Ciltli

Kronik Kitap

Osman Karatay

495,00 TL
321,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
173,25 TL
Doğu Avrupa Türk Tarihi Ciltli Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 816
ISBN: 9786057635631
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 295 adet satılmıştır.
Osman Karatay
Osman Karatay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Doğu Avrupa Türk Tarihi Ciltli Kısa Özet

  Doğu Avrupa’da Hüküm Sürmüş
  Türk Devletlerinin Tarihi…

  Türk tarihini başka milletlerin tarihinden ayıran en büyük özellik, Türklerin maziden bu yana dünyanın muhtelif bölgelerinde devletler kurmak suretiyle, birçok halkla yoğun bir şekilde temasa geçip etkileşimde bulunmuş olmalarıdır. Çin’den Doğu Avrupa’ya, Sibirya’dan Hindistan’a, İran’dan Kuzey Afrika’ya kadar uzanan muazzam bir coğrafyada talihlerini arayan çeşitli Türk topluluklarının mukadderatları da doğal olarak farklı şekillerde tecelli etmiştir. Eski Türk Yazıtları’nda açıkça ifade edilen yüksek bir hâkimiyet iddiasıyla girişilen siyasî ve askerî teşebbüsler sonucunda isimlerini andığımız bölgelerde pek çok devletler kurulmuş ve bu durum Türk tarihinin kaynaklarına inanılmaz bir çeşitlilik kazandırmıştır.

  Editörlüğünü Osman Karatay ile Serkan Acar’ın üstlendiği elinizdeki eserin tamamı alanının en önemli uzmanı olan tarihçilerimizin katkılarıyla meydana gelmiş olup, İskit ve Sarmat çağından başlayarak, Hunlar, Bulgarlar, Oğurlar, Avarlar, Hazarlar, Macarlar, Peçenekler, Oğuzlar, Kumanlar, Tatarlar ve Nogaylar gibi toplulukların tarihlerini içermektedir. Geniş bir hacme ve son derece zengin bir kaynakçaya sahip olan bu çalışma pek çok üniversitede ders kitabı olarak okutulmaktadır.

  İskitlerden başlayarak Avrasya bozkırlarında hüküm sürmüş Türk devletlerinin tarihini tüm teferruatıyla anlatan *Doğu Avrupa Türk Tarihi* yurdumuzda bu alanda yazılmış en kapsamlı eser olma özelliğini taşımakta ve geniş kitlelere hitap etmeyi hedeflemektedir.

 • 2. Hamur

Doğu Avrupa Türk Tarihi Ciltli Hakkında Yorumlar