Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz

Hayykitap

Serkan O. Yimsel

175,00 TL
96,25 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
78,75 TL
Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz Hakkında Bilgiler
Türü: Alternatif Tıp ve Şifalı Bitki Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9789759059262
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 125 adet satılmıştır.
Serkan O. Yimsel
Serkan O. Yimsel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz Kısa Özet

  Modern tıp, medya ve gıda endüstrisi, sistematik bir çalışmayla, beslenmeyle ilgili çoğu asılsız *iddia*yı gerçekmiş gibi zihnimize kazımak istiyor. Bu *iddia*ları desteklemek için *ısmarlanmış* araştırmaların cımbızla ayıklanmış sonuçları kamuoyuna duyuruluyor. Bu sözde iddiaları çürüten, hatta tam tersini ispat eden bilimsel araştırmalar ise hasıraltı ediliyor.

  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın tıbbi editörlüğünü üstlendiği bu kitap, birçoğumuzun artık *sarsılmaz bir gerçek* olarak algıladığı beslenme balonlarını tek tek patlatıyor.

  Kolesterolü kötü bir şey, kalp krizinin baş tetikçisi olarak mı bilirdiniz? Yanıldınız. Pastörize sütün sağlıklı olduğu mu söylendi size? Kandırmışlar. Kalori kısıtlayan diyetle kilo vermeye mi çalışıyorsunuz? Orta vadede şansınız yüzde 1’in altında. Çocuğunuz soyalı mamaları çok mu seviyor? Başınız dertte.

  Serkan Yimsel, bilimsel araştırmalar eşliğinde modern zamanların 8 beslenme mitini tek tek çürütüyor. Annelerimizin, dedelerimizin geleneksel olarak tükettiği ancak şık ofislerde *hizmet* veren diyetisyenlerin öcü gibi korkuttuğu gıdaları tekrar soframıza kazandırıyor.

  Yimsel, tek tip beslenme piramitlerinin, light, düşük yağlı, yağsız ürünlerin, aspartamın, *kalp dostu* margarinlerin, tuz ve kolesterol düşmanlarının foyasını meydana çıkarıyor. Tarafsız bakış açısıyla, sağlıklı beslenme hakkında bize söylenmeyenleri söylüyor.

 • 2. Hamur

Doğru Beslenmeyle İlgili Yanlış Bildiklerimiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.