sadsad x
asdasd
25,00 TL
15,50 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
9,50 TL
Doğanın Gizemi Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 161
ISBN: 9786053238256
Kapak: Ciltsiz
Recep Uygun
Recep Uygun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Doğanın Gizemi Kısa Özet

    Allah - alem ilişkisi felsefenin en zor ve karmaşık meselelerinden biridir. Allah - alem ilişkisi insanlar teist, deist, ateist, agnostik… olsun tüm filozofları ve felsefecileri ilgilendiren bir konudur.

    Alemin ezeliliği ve yaratılmışlığı hakkında ilk çağdan günümüze kadar Allah - alem konusu hakkında yapılan tartışmalarda Eflatun başta olmak üzere üç semavi din ve idealist filozoflar alemin yaratılmış olduğunu savunurken Aristo, Dehrilor, (bugünün materyalistleri), evrimciler ve diğer maddeci felsefeciler onun ezeli ve sonsuz olduğunu iddia etmişlerdir.

    Bunun yanında İslam filozoflarından İbni Sina ve Farabî gibi akılcı felsefeciler de yoktan bir şeyin meydana gelmesin zorluğu ve imkânsızlığı karşısında Platinus’dan gelen sudûr nazariyesine sarılarak din ve felsefi görüşleri ortak bir noktada uzlaştırmaya çalışmışlardır. Biz de her iki tarafın felsefi görüşlerini inceleyerek en iyiye ulaşmaya çalıştık ve âlimlerin konu hakkında yazdıkları makaleleri bir araya toplayarak bu kitabı oluşturduk.

Doğanın Gizemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.