sadsad x
asdasd
200,00 TL
144,00 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
56,00 TL
Dini Temel Bilgiler Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 248
ISBN: 9786057053374
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Halime Erdoğan
Halime Erdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dini Temel Bilgiler Kısa Özet

  Kur’an ve insan, aynı kaynaktan gelmiş iki özne.
  Kur’an ve insan aynı kaynaktan geldiğine göre, Kur’an peygamberi Muhammed a.s`da dine, imana dair ne varsa hepsini Kur’an`ın şahitliğinde Kur’an`dan öğrendiğine göre, bizde dinimize dair her bir kareyi Kur’an’dan öğrenmek, dine dair bize öğretilenleri Kur’an’ın onaylayıp onaylamadığına bakmak durumundayız.
  Bu dine kuran/sünnet dışında hangi kapıdan girilirse girilsin bilinmelidir ki girilen din tam anlamıyla Allah’ın dini olmayacaktır.
  Geçici olan şu dünyamıza dair şeyleri bir başkasının eline teslim etmezken, yaptığımız bir alışverişte kandırılıp kandırılmadığımızı kırk kez hesap ederken, ebedi dünyamıza yatırım yapmada tek  aracı olan inançlarımız noktasında doğru yerde olup olmadığımızı düşünmek, kim ne derse desin kendimizi ateşin azabından korumak için sorgulamak, emirleri, önermeleri tavsiyeleri ile bizi köşeye sıkıştırmayan aksine sıkıştığımız köşeden çekip hayatın merkezine  alan hayat içerisinde çel çöp olmamamız için aklımıza, vicdanımıza hitap eden bir inanca sahip olmalıyız. Bu da ancak kendimizi, bizimle aynı kaynaktan gelen vahyin öğretileri ile donatmakla mümkün olacaktır.
   
  Elinizdeki bu kitap, şimdiye kadar din adına öğretilmiş birçok konunun derin derin tefekkür edilmesine, zaten var ise, var olan o bilgilerin tazelenmesine, yanlış bilinenlerin/dine ait olmayanların beyin bagajlarından indirilmesine, bir şeyi inkâr etmek için “yok/hayır bu böyle değil” demenin, kabul etmek içinde “evet/bu böyledir” demenin yeterli olmadığını fark etmenize vesile olacaktır.
  Unutmayalım ki; inançlarımız düşüncelerimizi, düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız davranışlarımızı belirler.
  O nedenledir ki sevgili dost: Neye inandığını bilmeden olmaz.

 • 2. Hamur

Dini Temel Bilgiler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.