sadsad x
asdasd

Dini - Tasavvufi Halk Edebiyatı Metin Tahlilleri

Karahan Kitabevi - Ders Kitapları

Erman Artun

90,00 TL
76,50 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
13,50 TL
Dini - Tasavvufi Halk Edebiyatı Metin Tahlilleri Hakkında Bilgiler
Türü: Denemeler
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786054454105
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2011
Erman Artun
Erman Artun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dini - Tasavvufi Halk Edebiyatı Metin Tahlilleri Kısa Özet

  Bu kitapta dini-Tasavvufi halk edebiyatı geleneği; tasavvufa genel bakış, tasavvufun Anadolu`da oluşumu, motifleri, tematik bakış ve genel özellikleri yönleriyle incelendikten sonra örnek metin tahlilleri yapılacaktır. Metin tahlili, bir edebi eseri bütünlüğü içerisinde bütünü oluşturan her türlü ögenin (anlam, yapı, dil, üslup) belli bir yöntemle ele alınıp incelenmesi, değerlendirilmesi, yorumlanmasıdır. Metin tahlilinde, şekil özellikleri, yazım özellikleri, dil ögeleri, edebi sanatlar, düşünce, duyuş, ayet, hadis, kıssa gibi özellikler incelenir. 

  Metnin çözümlenme amacı, eseri; içerik, yapı, dil ve üslup yönünden anlamaktır. Her okuyucunun edebi eserin dilini çözüp onun semboller dünyasına bütünüyle nüfuz edebilmesi, mesajını tam ve doğru anlayabilmesi estetik zevkle mümkün olur.

  Dini-Tasavvufi halk edebiyatı geleneğini bilmeden, dini-Tasavvufi şiirin, tarihsel ilgisini kavramak, anlamak, yorumlamak, çözümlemek, düzeyli bir şiir eleştirisi yapmak mümkün değildir. Dini-Tasavvufi şiirin, inceleme veya çözümlemesinde şiirin bütünlük içindeki varlığını sağlayan ruhu ve metnin tarihsellikle ilgili bağı göz ardı edilmemelidir.

   

 • 2. Hamur

Dini - Tasavvufi Halk Edebiyatı Metin Tahlilleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.