sadsad x
asdasd
13,00 TL
9,36 TL
%28 indirim
Dingin Sözler Avlusu Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 3990000046091
Kapak: Ciltsiz
Oğuz Tümbaş
Oğuz Tümbaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dingin Sözler Avlusu Kısa Özet

  Aşk.. doğa.. ölüm.. ayrılık.. gibi ‘klasik izlekler’in yanına, her kitabında hayatı, o hayatın içindeki insanı küçük in­sanı sözün kısası, ‘toplumsal olan’ı koymayı ihmal etme­di Oğuz Tümbaş.

  Hayli ilginç ve üstünde önemle durulması gerektiğine inandığım bir nokta daha: Kimi şairlerimizin hemen hiç kullanmadığı bazı kelimeler onun pek çok şiirinde ala­bildiğine yakışıklı ve alımlı bir biçimde geçtiğine göre, kendine özgü bir şiir ‘sözlükçesi’ne ulaşmayı da başardı Tümbaş, öyle anlaşılıyor; bunun açık ve seçik olarak be­lirtilmesinde yarar var.

  *Hadi ben şiire gideyim,
  şiirgillere
  nigâr teyzelere gider gibi*

  İşte Oğuz Tümbaş’ın kendine özgü bir şiir sözlükçesine ulaşmasının da ötesinde ulaştığı, ulaşabildiği yepyeni  bir sahicilik ve dinginlik. Bu dinginlik, en çok, yeni kita­bının (bu kitabın demek istedim) adında gösteriyor kendi­ni: Dünyanın en zor işlerinden biri olan ‘kitaba ad koyma işi’nin üstesinden bu dinginlik sayesinde mükemmelen gelmiş, gelebilmiş şairimiz; *Dingin Sözler Avlusu* adını taşıyan kitabı, onca yılın hatırına elbet değil, ulaştığı ‘sa­hicilik’ten dolayı, sevinçle okudum ve Oğuz Tümbaş’ı bir kez daha kutladım.

  - Sina Akyol

Dingin Sözler Avlusu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.