sadsad x
asdasd

Dinde Reform Değil İslam’da Tecdit (2 Cilt Takım)

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 806
ISBN 9789756779842
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
50,93 TL %30
bkmkitap.com
Fiyatı
35,65 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Dinde Reform Değil İslam’da Tecdit (2 Cilt Takım) Kısa Özet

    "Tecdit, Müslümanların Türkiye içi yerel meselelerini değil, uluslararası genel meselelerini, onun da ötesinde, İslam bağlamında insanlığın meselelerini ele alan bir çalışmadır. 11 Eylül terör olayından sonra, İslam'ın gerçek yapısında olduğu gibi tanınması, dünya için hava ve su kadar önemlidir.

    İslam, bugün insanlığın her zamankinden daha çok ortak meselesidir. Bu ortak mesele, insanlığın geleceği için mutluluk ve barış getirecek bir yapılandırmayla yeniden insanlığın önüne çıkarılmaz isebunun kahır ve ıstırap faturası bütün insanlık için çok ağır olacaktır. Dünya, bütün siyasal ve kısa vadeli hesapları bir kenara iterek, evlatlarının geleceğini mutlu kılmak için bu ortak problemi hem gönül birliği hem de el birliğiyle çözmek zorundadır. Aksi halde ıstırap faturası katlanarak büyüyecek ve insanlık çok acı çekecektir.

    Elinizdeki eseri, değindiğim bu çözümde, Kur'an mümii bir aydının mütevazı katkısı olarak da görebilirsiniz.

    Bu eser, Kur'an mesajını tüm insanlığa duyurmada anlamlı olacağına inandığım bir eserdir. Başka bir deyişle, Tecdit, benim, yıllardır verdiğim Kur'ansal fikir ve iman mücadelesinin temel amaçlarını öne çıkaran, bu amaçlar doğrultusunda tüm insanlığa mesajlar veren bir kitaptır. Tecdit, benim iman, ilim ve fikir hayatımın en önemli ürünlerinden biridir."

Dinde Reform Değil İslam’da Tecdit (2 Cilt Takım) Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.