sadsad x
asdasd

Din Psikolojisine Giriş

Dem Yayınları
13,00 TL
9,36 TL
%28 indirim
Din Psikolojisine Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786054036219
Kapak: Ciltsiz
Hayati Hökelekli
Hayati Hökelekli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Din Psikolojisine Giriş Kısa Özet

    Din olgusu, insanlık var olduğundan beri gerek toplumsal hayatta ve gerekse bireylerin dünyasında önemli bir gündem oluşturmuştur. Modern gelişmelere paralel olarak dinin kurumsal ve geleneksel yapılarında zayıflamalar görülürken, bireysel ve manevi yönü baskın olan yeni dindarlık anlayışları ortaya çıkmaktadır. Dinin insan ve toplum açısından ele alınıp incelenmesi sürecinde din bilimlerinin ilahiyat ilimlerine göre farklı bir bakış açısı söz konusudur.

    Din psikolojisi, dini hayat, onun yapı ve muhtevası gibi birçok konuyu birey merkezli olarak ele almakta, bireysel dindarlığın çeşitliliğini, gelişim ve dönüşümlerini, dini inanç ve kişiliğin etkileşimini anlaşılır kılmayı amaçlamaktadır. Bu kitapta konular iki farklı okuyucu kitlesi dikkate alınarak hazırlanmıştır. Birincisi, din psikolojisi hakkında entelektüel bir merakla bilgi ve kültür sahibi olmak isteyen genel okuyucu kitlesi, ikincisi ise bu alanda akademik çalışma yapmak isteyen öğrencilerdir.

    Din psikolojisi konuları bu bakış açısıyla seçildi ve kitaba alındı. Bu alanda bilgilerini genişletmek isteyenler için gerek Batı’da gerekse Türkiye’de yapılan din psikolojisi çalışmaları ve eserleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere de ayrıca yer verildi. Sade ve anlaşılır bir dil kullanılmaya özen gösterilen bu kitabın ilgilenen okurlara katkı sağlayacağını ümit ediyoruz.

Din Psikolojisine Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.