sadsad x
asdasd

Din Eğitiminde Nasihatin Yeri ve Etkili Nasihat

Kimlik Yayınları

Nazım Bayraktar

34,00 TL
25,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Din Eğitiminde Nasihatin Yeri ve Etkili Nasihat Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 233
ISBN: 9786057785329
Kapak: Ciltsiz
Nazım Bayraktar
Nazım Bayraktar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Din Eğitiminde Nasihatin Yeri ve Etkili Nasihat Kısa Özet

    Nasihat, dünya ve ahiret hayrına vesile olacak güzelliklerin çoğunu bünyesinde barındırmasına rağmen son dönemlerde maalesef olumsuz manalar çağrıştıran bir kavram haline gelmiştir. Nasihatlerin, etik değerler ve pedagojik esaslar gözetilerek yapılmaması ile toplumu oluşturan fertler arasında güvene dayalı ilişkilerin neredeyse bitme noktasına gelmiş olması kanaatimizce bu duruma yol açan iki temel etken olmuştur. Lâkin nasihate duyulan ihtiyaç bitmiş değildir. Zira küreselleşme olgusunun da etkisiyle günümüzde belirsizlikler ve riskler geçmişe nazaran oldukça artmıştır. Kaygı, korku, şüphe, stres anlamsızlık, iç çatışması gibi sorunlara kaynak teşkil edebilecek faktörler karşısında bireylerin güvenli liman arayışına girmeleri kaçınılmaz bir durumdur. İyi niyetinden, bilgi ve tecrübe birikiminden kuşku duyulmayan kişiler tarafından yapılacak nasihatlerin önemi işte tam bu noktada ortaya çıkmaktadır.

    Bu çalışma, din ile ilgili nasihatlerin amacına ulaşmasında kritik rol oynayan faktörleri tespit etmek maksadıyla yapılan bir bilimsel araştırmaya dayanmaktadır.

    Nasihatin, din eğitimindeki yerini konu edinen bir bilimsel çalışmanın bugüne kadar yapılmamış olması, bu çalışmayı değerli kılan temel unsurlardan biridir.

Din Eğitiminde Nasihatin Yeri ve Etkili Nasihat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.