Din, Ahlak ve Kültür Yazıları

Araştırma Yayınları

Ferhat Koca

340,00 TL
241,40 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
98,60 TL
Din, Ahlak ve Kültür Yazıları Hakkında Bilgiler
Türü: İslami ve Tasavvuf Kitaplar
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786059503037
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Ferhat Koca
Ferhat Koca
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Din, Ahlak ve Kültür Yazıları Kısa Özet

  u kitap, yazarın daha önceden çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış olan din (ibadet ve fikıh), ahlak ve kültür konulanyla ilgili bazı konferans, makale ve röportajlannı içermektedir.

  Eserin birinci bölümü ibadet. Ramazan orucu, takva, İslam hukukunda kalbin şahadeti, Islam`da aile ve akra-balık bağları, peygamberlerin hicreti, İslam hukukunda mezhepler ve irtidat gibi din alanıyla llgili makalelerden oluşmaktadır.

  İkinci bölüm rahmet ve merhamet, emanet ve ehliyet, Islam`da insan sevgisi, banş ve birlik, Islam`da iş ahlaki, özveri ve fedakarlık gibi ahlakla ilgili makalelerden meydana gelmektedir.

  Üçüncü bölüm ise milli ve manevi değerlerimiz. din görev-lisi-cemaat ilişkisi, fetvahane ve yeni üniversitelerin açılması konularındaki makaleler ile bazı kitap tanıtımlan ve röportajlardan oluşmaktadır.

  Kitaptaki konuların ortak özelliği, belirli bir grup okuyucuya ilgilendiren spesifik konular olmayıp her tür sosyal ve kültürel sınıfa mensup insanlara hitap etmiş olmasıdır. Ayrıca eser, bilhassa imam, vaiz ve müftü gibi din hizmetlilerinin (hademe-i hayrdt) hutbe ve vaazlannda, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmen ve öğrencilerinin ders konu ve ödevlerinde yararlanacaklan değerli bir kaynak niteliğindedir.

 • 2. Hamur

Din, Ahlak ve Kültür Yazıları Hakkında Yorumlar