sadsad x
asdasd

Devrimci Hareketler ve Devrimlerin Karakteri

Sitare Yayınları

James De Fronzo

168,00 TL
120,96 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
47,04 TL
Devrimci Hareketler ve Devrimlerin Karakteri Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Tarih Kitapları
Sayfa Sayısı: 529
ISBN: 9786051210704
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2011
James De Fronzo
James De Fronzo
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Devrimci Hareketler ve Devrimlerin Karakteri Kısa Özet

    Aşırı İslamcı devrim hareketlerinin yükselişi, Irak`ta savaş, Venezuela`nın liderliğinde başlayan Latin Amerika`daki solcu politik hareketlerin artışı ve kitapta yer alan Güney Afrika, İran, Nikaragua, Küba, Vietnam, Çin ve Rusya bölümlerinin güncellenmiş hâlleri; Devrimci Hareketler ve Devrimlerin Karakteri kitabının ana konularından bazılarıdır.

    Terörizmle mücadele, Soğuk Savaş, 1. ve 2. Dünya Savaşlarını içeren çatışmalar ve uluslararası ekonomik ve politik gelişmeler; her bir devrimci hareketin karşılıklı ilişkileri ve anahtar pozisyondaki liderlerinin rolleri ile toplumsal olaylar ve kavramlara ilişkin gerçeklere bağlı kalınmış; ayrıca on bir adet harita, her bir konunun kaynakları ile bu kaynak dokümanlarının listesi, kronolojiler, araştırma önerileri, özet ve analiz bölümleri kitaba eklenmiştir.

    James Defronzo Connecticut Üniversitesinde fahri doçent doktordur. Kendisi; sosyal sınıflaşma, cinsiyet çalışmaları, nüfus bilimi, devrim yolu öğretisi, devrimci hareketler (ansiklopedide) suça bağlı sosyal politika ve suç bilimi üzerine sayısız makalenin yazarı olmakla birlikte; üç ciltlik "1750`den 2006`ya Dünya Tarihindeki Devrimci Hareketler" ansiklopedisinin de editörüdür.

  • 2. Hamur

Devrimci Hareketler ve Devrimlerin Karakteri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.