sadsad x
asdasd
145,00 TL
116,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
29,00 TL
Devrim ve Direnç Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786059336550
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Özlem Şenyıldız
Özlem Şenyıldız
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Devrim ve Direnç Kısa Özet

    İspanya’da XIX. yüzyıl boyunca sürekli değişen siyasi ve sosyal dengeler, XX. yüzyıla çok büyük sorunları miras bırakır. Bir türlü yatışmayan sosyal tansiyon ülkeyi korkunç bir iç savaşın eşiğine getirir. Bir halkı bu kadar korkunç bir iç savaşın tarafları konumuna iten motivasyonu anlama çabası bizi bu detaylı çalışmayı hazırlamaya itmiştir.

    *Bir toplum içinde bu derin karşıtlığı yaratan etmenler nelerdir?*, *Yıllar içinde bu karşıtlığın muhafazakar milliyetçilik üzerinden inşaası nasıl gerçekleşmişir?*, *Tüm bu süreçlerin sonunda bir kırılma noktası olan İç Savaşı başlatan çatlaklar nasıl oluşmuştur?*, *1939-1975 yılları arasında Franco, büyük bir muhalefetle karşılaşmadan İspanya’yı nasıl yönetebilmiştir?* gibi sorular, bu çalışmaya başlarken cevabını aradığımız temel sorulardır.

    Çalışmamızın 1808-1959 yılları arasını kapsamasının en büyük nedeni ise; Bağımsızlık Savaşı ile başlayan İspanyol milliyetçiliğinin muhafazakar kanadının gelişim süreci anlaşılmadan, frankist propagandanın dayanakları ve Franco’nun 36 yıl İspanya’yı nasıl yönettiğinin anlaşılamayacağı düşüncesidir.

  • 2. Hamur

Devrim ve Direnç Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.