sadsad x
asdasd
23,00 TL
16,56 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
6,44 TL
Devlet ve Fert Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786052229323
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Ağaoğlu
Ahmet Ağaoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Devlet ve Fert Kısa Özet

    Şevket Süreyya, *Kadro*da yayımladığı yazılarını biraraya getirip 1932 yılında İnkılap ve Kadro adıyla yayımlar. Aynı yıl Cumhuriyet gazetesinde, Ağaoğlu Ahmet Bey’in bu kitabı eleştiren yazıları yayımlanır. Bu eleştiri yazılarına, yine aynı gazetede, Şevket Süreyya ile Yakup Kadri’nin verdiği cevaplar da yayımlanır. 1933 yılında Ağaoğlu Ahmet Bey kendi yazıları ile kendisine yöneltilen eleştirilere verdiği cevapları içeren Devlet ve Fert adlı kitabı yayımlar.

    İnkılap ve Kadro’nun sonradan baskıları yapılsa da (ayrıca *Kadro*nun toplu basımı da gerçekleştirilmiştir) Devlet ve Fert bu ilk baskısından sonra bir daha yayımlanmaz. Dolayısıyla, otuzlu yılların başlarında, Türk düşünce tarihinde önemli bir yeri olan bu tartışma, günümüze tek taraflı olarak gelir, Devlet ve Fert unutulur.

    Devlet ve Fert’in bu baskısı, birtakım yazım yanlışlarının düzeltilmesi dışında, ilk baskıdaki haliyle yapılmıştır. Yalnız, bugün metni okumayı güçleştirdiği düşünülen bazı tabirlerin yerine, köşeli ayraç içerisinde bu tabirlerin bugünkü kullanımları verilmiştir.

Devlet ve Fert Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.