Dersim ve Madımak Söyleşileri

Doğan Kitap

Mesut Özcan

15,74 TL
11,02 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,72 TL
Dersim ve Madımak Söyleşileri Hakkında Bilgiler
Türü: Söyleşi Kitapları
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786050931655
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Mesut Özcan
Mesut Özcan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dersim ve Madımak Söyleşileri Kısa Özet

  Kemal Kılıçdaroğlu’nun önsözüyle…

  Dersim Olayları’na ilişkin çok sayıda belge ve fotoğraf gün yüzüne çıkıyor…

  Yıl 1937… *Dört dağ içinde* unutulmuş bir coğrafyaydı Dersim. Ve bir gün Devlet Baba hatırladı Dersim’i. Devletin bir coğrafyayı hatırlaması acı ve kıyım getirdi. Dersim topraklarına düşen ateş, bir halkın hafızasını var eden ne varsa yalayıp yuttu.

  Dersim’de sönen ateş, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Madımak Oteli’nde yeniden harlandı. Yeni bir katliamın izleri toplumun yaralı hafızasına kazındı.

  Dersim ve Madımak Söyleşileri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dersim ve Sivas-Madımak katliamlarına ilişkin devlet cephesinden tanıklıkları tüm çarpıcılığıyla kamuoyuna sunduğu söyleşilerin derlendiği bir kitap. Derleyen de Mesut Özcan. İhsan Sabri Çağlayangil ve Cemal Kutay’ın Dersim Katliamı’na ilişkin anlatımlarında devlet aklı somutlaşırken,  Sivas’ta görevli polis memurunun anlatımında gerçeğin devletin dışında bir yerlerde olduğuna bir kez daha tanıklık edeceksiniz. 

  Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ilk kez tam metin olarak yayımlanan söyleşileri, devletin karakutusu niteliğinde. Önsöz de yine Kılıçdaroğlu’ndan…

   

 • 2. Hamur

Dersim ve Madımak Söyleşileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.