sadsad x
asdasd
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 192
ISBN 9786053209539
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
16,67 TL %13
bkmkitap.com
Fiyatı
14,50 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
 • Ders Kurgulama Kısa Özet

  STEM eğitimine bu denli itibar edilmesinin nedeni, öğrencileri problem çözücülere dönüştürmeye yardımcı olacak özgün bir ders planlama yaklaşımından ileri gelmektedir: Ders kurgulama. Bu yaklaşımda öğretmenler, belirlenen etkinliklerin gerçek zamanda
  nasıl ortaya konulacağını, yani öğrencilerin ne gibi çözümlere,

  sorulara ve yanlış kavramlara sahip olabileceğini ve öğretmenlerin derinlemesine muhakemeyi nasıl teşvik edebileceklerini ön görmektedirler. Dersten önce ders kurgulama yapıldığında, öğrenciler, ders kazanımlarını daha doğal ve daha güçlü bir şekilde edinirler.

  Başarılı bir STEM ünitesi; etkinlikleri, soruları, teknolojiyi ve tutkuyu içerir. Ayrıca, her bir etkinliğin sınıfta nasıl gerçekleştirileceğinin dikkatli ve ayrıntılı bir şekilde kurgulamasını da içerir. Matematik ve Fen'de Ders Kurgulama, öğretmenlere, Bir dersin yapısının ve uygulanmasının baştan sona düşünme sürecini, Öğrencilerin düşüncelerini ortaya çıkarmanın ve onları iş birliğine teşvik etmenin yöntemlerini keşfetmenin bir yolunu, Gerek *doğru* cevabı zamanından önce vererek, gerek onaylayarak, gerekse de *yanlış cevabı* görmezden gelerek tartışmanın sonlanmasından kaçınma tekniklerinde de beceri kazanma fırsatı sunar.

  Sınıf içi örneklerle, ders kurgulama şablonlarıyla ve sürecin nasıl başlatılacağına dair ipuçlarıyla dolu olan bu kitap, öğretmenlere, öğrencilerin fikirlerini ve sorularını öngörmede ve fen, matematik, mühendislik ve teknolojide daha derinlemesine öğrenmeyi teşvik etmede yardımcı olacaktır.

Ders Kurgulama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.