sadsad x
asdasd

Ders Dışı Etkinlikler ve Sporla İlgili Oyun Uygulamaları

Nobel Bilimsel Eserler
8,00 TL
6,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
2,00 TL
Ders Dışı Etkinlikler ve Sporla İlgili Oyun Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Bilimsel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 80
ISBN: 9786052149607
Kapak: Ciltsiz
Özden Tepeköylü Öztürk
Özden Tepeköylü Öztürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ders Dışı Etkinlikler ve Sporla İlgili Oyun Uygulamaları Kısa Özet

    Eğitim sistemimizin genel amaçları doğrultusunda çocuk ve gençlerimizin bütünsel olarak sağlıklı, yapıcı, yaratıcı ve verimli bireyler olarak yetişmesi için her bir ders ve ders dışı etkinliğin nasıl planlandığı önemlidir. Ders içi müfredatın içeriği öğrenciler için standart bir yapıyı temsil ederken ders dışı etkinlikler programın esnek yönünü oluşturur. Bu nedenle ders dışı etkinlikler ve bu kapsamdaki eğitim çalışmaları öğrencilerin gereksinimlerine göre planlanmalı, ilgilerine göre seçim özgürlüğü sunmalıdır. Bu kitapta tanıtılan sporla ilgili oyunlar bütün oyuncuların en yüksek düzeyde oyuna veya sportif etkinliğe aktif katılımını sağlayan, merak uyandıran, güvenli ortamlar sağlayan, eğlenceli etkinliklerdir. Sporla ilgili oyunlar sayesinde okul sporculuğu bazında fiziksel uygunluğa sahip olmayan, yetersiz olan ya da ilgisi ve ihtiyacı bu yönde olmayan öğrenciler fiziksel aktivite ve spora teşvik edilebilir, yetenekli öğrenciler keşfedilebilir. Spor geçmişi ve yeteneği ileri düzeyde olan bir öğrenciyle, özel gereksinimli öğrencilerin aynı oyun içerisinde oynamasına imkan sağlayabilir.

    Bu kitap; öğretmen, antrenör, eğitimciler veya eğitimci adaylarına örnek sporla ilgili oyun uygulamaları sunmanın yanı sıra anahtar ögeleri kullanarak bir oyunu grubun ve/veya bireylerin ilgi, ihtiyaç ve özelliklerine göre tekrar kurgulamada rehber niteliği taşımaktadır.

    İçeriğindeki uygulama iyi bir oyun gözleminin nasıl yapıldığını anlatarak oyun boyunca sadece öğrencileri değil eğitimciyi de aktif tutmakta ve öğrencilerin motivasyonunu arttırmaktadır.

Ders Dışı Etkinlikler ve Sporla İlgili Oyun Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.