sadsad x
asdasd

Derin İslam - Mezhepler ve Hadisler Işığında Öteki Din

Doğu Kitabevi
36,00 TL
24,48 TL
%32 indirim
Derin İslam - Mezhepler ve Hadisler Işığında Öteki Din Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhep - Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786059093521
Kapak: Ciltsiz
Aydın Tonga
Aydın Tonga
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Derin İslam - Mezhepler ve Hadisler Işığında Öteki Din Kısa Özet

    Aydın Tonga ilgi gören Muaviye ve Emeviler kitabından sonra, İslam tarihinde mezhep ve tarikatların yerini ve birbirleriyle ilişkilerini masaya yatırmaktadır. Ortadoğu'da ve ülkemizde din adına yaşananları anlamak için bu kitap bir rehber niteliğinde.

    "Din ve inanç alanı geçmişten bugüne toplumların yaşamında yer edinen sosyolojik bir gerçekliktir. Kimi zaman hayatın içinde bilgece bir öğüt ve kimi zaman ise iktidarı hedefleyen öğretiler bütünü olarak işlev gören bu gerçeklik, tarihsel süreç içerisinde eş zamanlı olarak önemli roller üstlenmiştir. Bu bağlamda inancın misyonu, o inancın yorumu ile şekillenip, farklı biçimler alabilmiştir.

    "Kitabımız tam bu noktada 'kurumsal din anlayışının' kökenlerini sorgulama ve bu anlayışın din/inanç dinamiklerini ele alma; gelişim ve ilerleme çizgilerini ortaya çıkarma iradesinin bir tezahürü biçiminde kaleme alınmıştır. Hali hazırda, bir buçuk milyara yaklaşan İslam dünyasında inanç ve politik görüş ayrılıklarının açığa kavuşturulması için, söz konusu ayrılıklara temel teşkil eden sebeplerin tarihsel ve yapısal bir analizle ortaya konması gerekmektedir. Kitabımız boyunca ifade edegeldiğimiz perspektif üzerinden, bu ayrılıkların nedenlerini ve temel yapı taşlarını ortaya koymaya çalıştık."

Derin İslam - Mezhepler ve Hadisler Işığında Öteki Din Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.