sadsad x
asdasd

Delilik ve Tedaviler Kitabı

Artemis Yayınları
29,00 TL
18,85 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,15 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Delilik ve Tedaviler Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 350
ISBN: 9786051426952
Kapak: Ciltsiz
Regina O'Melveny
Regina O'Melveny
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Delilik ve Tedaviler Kitabı Kısa Özet

  Ölümü koklamak için mutlaka doktor olmak gerekmez. Askerler,kasaplar,krallar, hepsi bilir o kokuyu...

  Toplumun bütün kurallarına karşı gelen bir kadının egzotik ve tanıdık hikayesi

  Gabriella Mondini, 16. yüzyıl Venedik’inde, doktor olmak için gerekli bilgiye, sezgilere ve hevese sahip tek kadın. Çünkü Gabriella, babasının Hastalıklar Kitabı adını verdiği başyapıtını hazırlamasına yardım ediyor. Sedef otu suyunun insana geleceği görme yeteneği kazandırmasından güneş deliliğine dek pek çok konuda aldığı notlar, bilgisinin en önemli kaynağı. Gabriella bir yandan da, öğrendiklerini uygulayarak kadınların dertlerine derman oluyor. 

  Ancak bir gün Gabriella’nın babası esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyor. Babasının himayesinden yoksun kalan Gabriella, Doktorlar Loncası’ndan atılınca babasını aramaya çıkıyor. Yanına iki sadık hizmetkârını alarak bütün Avrupa’yı dolaşırken elindeki tek bilgi, babasının gizemli mektupları. Babası bir akıl hastalığının pençesine mi düştü, yoksa büyük bir tıbbi keşfin eşiğinde mi? İsviçre’nin dağlarını, Almanya’nın geniş düzlüklerini aşan Gabriella’nın yolculuğu, babasının peşinden Fas’ın baharat kokulu sokaklarına kadar uzanıyor. Ancak bu yolculuğun sonunda hem ailesinin gizli gerçekleriyle hem de kendi içindeki en derin gizemlerle yüzleşeceğini henüz bilmiyor.

  *Gabriella Mondini, babasının define avına çıktığına inanıyor. 

  Ama asıl define, şair O’Melveny’nin bu ilk romanı. Yazar, bir ressam olan annesinin Venedik anılarını ve babasının o daha çocukken ortadan kayboluşuyla ilgili hislerini harmanlayarak gerçek bir özlem hikayesi yaratmış.*

  - Barbara Hoffert, Library Journal

Delilik ve Tedaviler Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.