sadsad x
asdasd
45,00 TL
32,40 TL
%28 indirim
Delilik Nedir? Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 424
ISBN: 9786059949415
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Darian Leader
Darian Leader
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Delilik Nedir? Kısa Özet

  Delilik şimdiye kadar hep aşırılık, şiddet patlamaları, nöbetler, halüsinasyonlar olarak anlaşıldı. Ama ya sandığımız gibi değilse? Gözle görülür ve çarpıcı tepkilerden değil sıradan insanlarda da bulunan özelliklerden oluşuyorsa? Başka bir deyişle, deli olmak ile delirmek arasında fark varsa?

  Harold Shipman’ı düşünün mesela. 250’den fazla cinayet işlemiş, ama yıllarca saygın bir hekim olarak görev yapıp insanların takdirini kazanmıştı. ... Tıp alanındaki en güncel araştırmalardan haberdardı, tutulan ve yoğun çalışan bir muayenehane işletiyordu. Nazik ve düşünceli bir insan, mükemmel bir dinleyiciydi. Fakat bir yandan da pek çok hastasını özenle öldürmekteydi. Psikiyatristler tarafından muayene edilirken, bariz *akıl hastalığı* emarelerinden hiçbirini göstermemişti.

  Psikanalist Darian Leader bu kitapta gayet *normal* görünen, ama günün birinde ağır suçlar işleyebilen insanları inceleyerek deliliğin ne olduğuna dair bakışımızı değiştirmemiz gerektiğini savunuyor.

  "Psikiyatrinin psikozla yaşayan insanlara yeni bir hayat kurma çabasında nasıl yardım edebileceğine dair değerli bir anlayış sunuyor."

  - Sunday Times

  "Olağanüstü. Psikiyatri tarihine ve hastaların hayat hikayelerine ayrıntılı bir bakış. Bir delinin zihninden geçenleri tanıtıyor bize. Tam zamanında ve insanca."

  - New Statesman

  "Zekice ve fikir dolu. Deliliğimize teşhis koyma kalıplarını yıkıyor."

  - İndependent

  "Leader’in görüşleri deliliğe bakışımızda çığır açabilecek nitelikte."

  - Daily Telegraph

  "Mükemmel..."

  - Observer

  "Zamanımızın en önemli düşünürlerinden."

  - Guardian

Delilik Nedir? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.