sadsad x
asdasd
53,00 TL
37,10 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
15,90 TL
Delailü'l Hayrat Hakkında Bilgiler
Türü: Meal Tefsir ve Hadis Kitapları
Sayfa Sayısı: 534
ISBN: 9786054530496
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ebü Abdullah Muhammed b. Süleyman el-Cezüli
Ebü Abdullah Muhammed b. Süleyman el-Cezüli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Delailü'l Hayrat Kısa Özet

    Delailü’l-Hayrat, Şeyh Muhammed Cezûli Hazretleri’nin, İslam dünyasının hemen her tarafında çok yaygın olarak okunan ve Anadolu’da Kara Davûd şerhi ile meşhur olan evrâdıdır. Türkler arasında daha çok *Delail-i Şerîf*, *Delail-i Hayrat* ve *Delail* diye bilinen evradın tam adı Delailü’l-Hayrat ve Şevariku’l-Envar fî Zikri’s-Salat Ale’n-Nebiyyi’l-Muhtar’dır. Delailü’l-Hayrat’ı sadece Cezûliyye veya Şazeliyye mensupları değil diğer tarikat mensupları, hatta bir tarikata müntesip olmayan Müslümanlar dahi faziletine inanarak düzenli bir biçimde okumuşlardır.

    Eserde Hazret-i Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)’e ve onun Ehl-i Beyt’ine haftanın belli günlerinde getirilecek olan, belli hiziblerden müteşekkil salavât ve dualar yer almaktadır.

    Dibacesinde, salavatı belli zamanlarda düzenli bir şekilde okuyanların çok sevap kazanacakları, Hazret-i Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)’in şefa’atına nail olacakları, günahlarının af ve mağfiret olunacağı, kötü huylarından sıyrılıp iyi huylarla bezenecekleri, maddi ihtiyaçlarının karşılanacağı ve dünya işlerinin yola gireceği belirtilmiştir.hakkında anahatlarıyla bilgiler yer almaktadır.

  • 2. Hamur

Delailü'l Hayrat Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.