sadsad x
asdasd

Montessori: Dehanın Ardındaki Bilim

Kaknüs Yayınları

Angeline Stoll Lillard

130,00 TL
97,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
32,50 TL
Montessori: Dehanın Ardındaki Bilim Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 592
ISBN: 9789752565883
Kapak: Ciltsiz
Angeline Stoll Lillard
Angeline Stoll Lillard
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Montessori: Dehanın Ardındaki Bilim Kısa Özet

  İtalya’nın ilk kadın doktoru Maria Montessori, yüz on yıl önce çok farklı bir çocuk eğitimi yöntemi geliştirdi. Bu yöntem, Montessori’nin, çocukların nasıl doğal bir şekilde öğrendiğine ilişkin gözlemlerine dayanıyordu.

  Lillard, bu çalışmada bilimin, nihayet Maria Montessori’ye yetiştiğini gösteriyor. Montessori yönteminin bilimsel temellerini ve geleneksel yöntemden farklarını açıklıyor. Anne babalar ve öğretmenler bu kitabı okuyarak bir Montessori sınıfında neler olduğunu, daha da önemlisi, yöntemin nasıl ve neden işlediğini anlayacaklar.

  Montessori: Dehanın Ardındaki Bilim, öğrenme ve gelişim hakkında pozitif bilimlerin söylediklerini, aynı zamanda bu birikimin daha etkili bir eğitim için nasıl kullanılacağını öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kaynak.

  *Dewey ve Vygotsky gibi eğitimbilim alanının önde gelen düşünürleri, çocuklarımıza nasıl bir eğitim sunacağımızı sadece ana hatlarıyla tasarladılar. Maria Montessori ise bundan yaklaşık 50 yıl önce, bugün hâlâ uygulanmakta olan yepyeni bir eğitim sistemini başarıyla uygulamaya koydu. Angelina Lillard, Montessori’nin uygulamalarının ne kadarının gelişim psikolojisinin en son ve en gelişmiş araştırma bulgularıyla desteklendiğini gösteriyor. Lillard’ın kapsamlı ve etkileyici değerlendirmeleri, Montessori’ye çocuklarımıza verebileceğimiz en iyi eğitim yöntemi üzerine süregiden güncel tartışmalarda önemli bir konum kazandırıyor.*

  Paul L. Harris, Eğitimbilim Profesörü, Harvard Üniversitesi, Eğitimbilim Yüksek Lisans Programı

Montessori: Dehanın Ardındaki Bilim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.