Değişen Dünyada Bir Sanatçı

Yapı Kredi Yayınları

Kazuo Ishiguro

120,00 TL
78,00 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
42,00 TL
Değişen Dünyada Bir Sanatçı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9789750833489
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 255 adet satılmıştır.
Kazuo Ishiguro
Kazuo Ishiguro
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Değişen Dünyada Bir Sanatçı Kısa Özet

  Dünyaya bir ressamın gözünden bakmak, ayrıntılarda gizlenenleri keşfetmemizi sağlar. Masuji Ono, İkinci Dünya Savaşı’nda harabeye dönmüş şehrini ve artık sonuna geldiği yaşamını betimlerken, her bir cümlesi öyküsüne yeni boyutlar katıyor.

  Anıların değişken aynasında kâh büyüyüp kâh küçülen, sürekli biçim değiştiren imgesinde Japon toplumunun geçirdiği değişimi özetleyen Ono, bu süreçte üstlendiği rolü günahıyla sevabıyla paylaşırken, gelenekle yeniliğin sonsuz bir çevrim içinde birbirini doğurup yok edişini müthiş bir incelikle resmediyor.

  Geçmişten kopmak için verdiği savaşın hemen ardından bizzat aşılması gereken bir engele dönüşen insan, savaşın, ölümlerin, inançların ve değişimlerin akışına, hatta kendi öyküsüne ne denli hâkimdir?

  *Değişen Dünyada Bir Sanatçı*, zaman nehrine kapılıp giden ömürlerimizin muhasebesi, her insanın taşıdığı kaygılarla umutların buluştuğu o ıssız yerden hayatın karmaşasına bir bakış.

  *Karakterlerin gerçek niyetleri daima incelikle ele verildiğinden, her biri ancak biz okurlar kadar ‘esrarlıdır’. Gerilim daima had safhadadır. İşte bu yüzden, Kazuo Ishiguro yalnızca iyi bir yazar değil, aynı zamanda mükemmel bir romancıdır.*

  *The New York Times*

  *Ishiguro, rüzgârın estiği yöne dönmek istese de itibarını yitirmenin ağırlığını hisseden bir adamın kendini haklı çıkarma çabasını, bahanelerini ve avuntularını inandırıcı bir dille aktarıyor.*

  *London Review of Books*

  *Bu kitabı her okuyuşumda, Ono’yu –ve dünyayı– hafifçe değişen bir ışıkta görüyorum.*

  *Tan Twan Eng, Independent*

 • 2. Hamur

Değişen Dünyada Bir Sanatçı Hakkında Yorumlar