sadsad x
asdasd

Cumhuriyet Dönemi Türk Haritacılık Tarihi

Dönence Basım ve Yayın Hizmetleri

Cevat Ülkekul

56,00 TL
50,40 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Cumhuriyet Dönemi Türk Haritacılık Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9799757054060
Kapak: Ciltsiz
Cevat Ülkekul
Cevat Ülkekul
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Cumhuriyet Dönemi Türk Haritacılık Tarihi Kısa Özet

    Türkiye Cumhuriyeti`nin kurulmasıyla birlikte bilim ve tekniğe verilen önemden Türk haritacılığı da payını almış, daha Cumhuriyet`in ilk yıllarında çağdaş teknolojiyi yakalamış ve 1923 yılından buyana hiçbir duraklamaya yer verilmeden sürekli gelişme göstererek bugünkü seçkin düzeyine erişmiştir.

    Cumhuriyetimizin 75`inci kuruluş yıldönümünün kutlandığı 1998 yılında haritacılığımız her düzeyde teknik eleman yetiştiren güzide eğitim ve öğretim kurumlarının yanısıra, haritacılık tekniğinin jeodezi-jeofizik, fotogrametri ve uzaktan algılama, kartografya ve basım gibi tüm alanlarında en gelişmiş ve en ileri teknolojiyi kullanan kamu ve özel sektör kuruluşlarına sahiptir. Türk haritacılığı ayni zamanda, uluslararası haritacılık kuruluşlarının seçkin üyeleri arasında da yer almaktadır.

    Erişilen bu övünç verici durum önce Türkiye Cumhuriyeti`nin, sonra da Kurtuluş Savaşı`nda Türk haritacılığının temelini atan kahramanlar başta olmak üzere Türk haritacılığına hizmet etmiş ve etmekte olan herkesin ortaklaşa eseridir. Bu nedenle bugünlere nasıl ulaşıldığının, elden geldiğince ayrıntılı bir öyküsünün yazılmasını hem aziz Cumhuriyetimize, hem de tüm haritacılarımıza karşı kaçınılamayacak bir görev olarak düşündüm

Cumhuriyet Dönemi Türk Haritacılık Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.